Äripäev • 23. veebruar 2017 kell 8:02

Töökoha loomise toetuse maksmine pikeneb

Riik pikendab töökoha loomise toetuse maksmist ettevõtjatele veel aasta võrra.  Foto: PantherMedia/Scanpix

Valitsus otsustas täna pikendada aasta võrra Ida-Virumaa ettevõtetele töökoha loomise toetuse maksmist. Töötukassa ettepanekul lihtsustatakse ka toetuse taotlemist ning 20 töötu palkamiseks on nüüd ühe kuu asemel aega kaks kuud.

Kõigil tööandjatel, kes taotlevad toetust sel aastal ja võtavad kahe kuu jooksul tööle 20 inimest, on muudatuse kohaselt õigus saada toetust 12 kuud. Toetuse maksmise eeldus on töötajaga tähtajatu või vähemalt kuuekuulise töölepingu sõlmimine ja töökoht peab asuma Ida-Viru maakonnas.

Toetust saavad eelnõu järgi taotleda ka need ettevõtted, kelle jaoks 20 töötaja värbamine ühe kuu jooksul on keeruline, kuid kes on võimelised töötajaid värbama kahe järjestikuse kuu jooksul. Riik hüvitab ettevõtetele 50 protsenti töötaja brutopalgast.

Toetuse eesmärk on soodustada töökohtade loomist Ida-Virumaal ja töötute tööle asumist ning vähendada piirkonna kõrget töötuse määra. Eelnõuga tehtavate muudatuste tõttu on kavandatud 2017. aasta lõpuks töökoha loomise toetusega tööle rakendada esialgse 625 asemel 925 töötut. Toetuse maksmise tingimustega eeldatakse Ida-Virumaale luua 300 täiendavat töökohta.

Eelmise kuu lõpu seisuga oli töökoha loomise toetusega saanud kuues ettevõttes tööle üle 200 inimese. Selle aasta lõpuks on plaanis töökoha loomise toetusega tööle rakendada esialgse 625 asemel 925 töötut.

Töökoha loomise toetust saab taotleda 2016. aasta 1. maist.

Hetkel kuum