Äripäeva ajakirjanik aasta parim

03. märts 2017, 19:54
Koit Brinkmanni tunnustati aasta ajakirjaniku tiitliga.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170303/NEWS/170309855/AR/0/AR-170309855.jpg

Eesti Ajalehtede Liit valis aasta ajakirjanikuks Äripäeva uuriva toimetuse ajakirjaniku Koit Brinkmanni.

Koit Brinkmann ütles auhinda vastu võttes, et on sama üllatunud kui kuus aastat tagasi sama tiitlit pälvides. „Olen sõnatu. Väga äge on olla Eesti aasta ajakirjanik,“ sõnas Brinkmann võitu kommenteerides. Enda sõnul lootis ta võitu, kuid seda lootsid ilmselt kõik nominendid. Ta kinnitas, et selline tunnustus on väga oluline. „Annab motivatsiooni jätkata selle tööga,“ lisas ta.

Enda möödunud aasta põnevamatest lugudest tõi ta välja Rain Rosimannuse endise äripartneriga tehtud loo sellest, kuidas nad ajasid kütuselisandite äri ja kuidas seal rahad liikusid. Lisaks Bonnieri auhinna nominatsiooni jõudnud prügilugu ning lugu Nikolai Ossipenko kohtuasjast.

Aasta parimaks valiti ka Äripäeva paberlehe kujundus, mille tegi kujundaja Ivar Kuldver. Lisaks sai kõrge tunnustuse Äripäeva veebileht ja multimeedialugu Autorollo afäärist.

Aasta parim pressifotograaf on samuti Äripäevast. Andras Kralla võitis aasta uudisfoto, portreefoto ja aasta pressifoto kategooriates.

Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel avaldas heameelt Äripäevale osaks saanud tunnustuse üle. "Äripäevas on parim fotograaf ja parim ajakirjanik parima kujundusega lehes."

Elutöö preemia Maa Elu peatoimetajale

Elutöö preemia võitis Maa Elu peatoimetaja Peeter Raidla. Parimaks nooreks ajakirjanikuks valiti Eesti Päevalehe ajakirjanik Laura Mallene, kellele see oli juba kolmas noore ajakirjaniku tiitel.

Parimaks uudiseks valiti Tuuli Jõesaare Eesti Päevalehes ilmunud lood „Ränga bussiõnnetuse toimumiskohas eiratakse riiklikke libedustõrje nõudeid“, „Libedustõrje nõudeid ei täidetud suurtel maanteedel aastaid“ ja „Maanteeametil kästi libedustõrje lepinguid kiiresti muutma hakata“. Parimaks arvamuslooks valiti Krister Kivi Eesti Ekspressis ilmunud lugu „Minge kukele oma spordiga!“.

Parima olemusloo kirjutas Jaanus Piirsalu Postimehest - „Anton Vaino tõusis Kremli esiametnikuks poole aastaga“. Parima multimeedia projekti auhind läks Delfisse, tiitli pälvis töö  „EV 100 nädala projekt: MAJAD“.

Maakonnalehtede parima uudise tiitel läks Rannar Rabale Sakalast, kes kirjutas loo „Linnavalitsuse liige varjas seost vaidlusaluse elamuarendusega“. Maakonnalehtede parim arvamuslugu oli Erik Kalda Põhjarannikus ilmunud lugu „Riigi väärikuse küsimus“. Parima olemusloo auhinna said Mart Soidro ja Andrus Kivirähk Meie Maas ilmunud looga „Andrusega Kerstil külas“.

Parima venekeelse loo kirjutasid Nikolai Karajev ja Elizaveta Fomina. Venekeelses Postimehes ilmusid nende sulest artiklid Vene teatri rahaprobleemidest.

Parimaks pressivideoks valiti Delfi Sensori videolugu “Millised šansid on keskmisel Eesti mehel saada politsei eliitüksusesse?“, mille autorid on Mark Šandali ja Mihkel Tamm.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. March 2017, 19:54
Otsi:

Ava täpsem otsing