Äripäev • 27. aprill 2017 kell 12:49

Hillar Tederiga seotud firma otsiti läbi

Hillar Teder  Foto: Eiko Kink

Ukraina julgeolekuteenistus SBU otsis kohaliku meedia andmetel läbi Hillar Tederiga seotud ettevõtte Dragon Capital kontori, keda kahtlustatakse ebaseadusliku tarkvara müügis ja levitamises.

Tederile kuulub investeerimisfirmade kaudu kaks kolmandikku Skymalli omanikettevõttest Arricano. Dragon Capital on ühe kuuendiku Arricano omanik, vahendas Delfi.

Censor.net andmetel kahtlustab SBU ühtekokku kaheksat firmat vene luuretarkvara levitamises, millesse on peidetud n-ö tagauks andmetele ligipääsemiseks. Kriminaalasi algatati mullu. SBU teatel viidi läbiotsimise käigus ettevõtetest ära arvutid, kuhu oli paigutatud Venemaa päritolu luuretarkvara.

Üks neist ettevõtetest on Dragon Capital, kelle selgitusel puudutas läbiotsimine personaliprogrammi. Ettevõtte teatel soetas firma 2015. aastal Ukraina ettevõttelt OOO Stahanovets PRO personalitarkvara, mis 2016. aastal nimetati kriminaalasja raames tehtud ekspertarvamuse järgi spetsiaalseks tehniliseks hääletuks infohankevahendiks.

OOO Stahanovets asukohaks on registrites märgitud Dnipro ning selle asutaja on Küprose firma. Selle kasusaajateks on omakorda märgitud Venemaa kodanik Igor Borovikov ning kaks Ukraina kodanikku Sergei Šamšin ja Mihhail Jahimovitš.

Hetkel kuum