Ekspress Grupi juht: vaenlasega peab suutma teha koostööd

Ekspress Grupi juhatuse esimees Mariliis Rüütsalu võrdles konkurentsi Eesti Meediaga sarjaga "House of Cards".  Foto: Urmas Kamdron
Merit Pärnpuu • 18. mai 2017 kell 10:04

Ühtset vaenlase kuju ei eksisteeri, sest järgmisel hetkel tuleb kuradiga tantsu lüüa, oli Ekspress Grupi juhatuse esimehe Mariliis Rüütsalu peamine sõnum Pärnu Juhtimiskonverentsi osalejatele.

Viimase aasta vältel on konkurents Eesti Meedia ja Ekspress Grupi vahel olnud tema meelest nagu sarjast "House of Cards". Ta loetles selle tõestuseks hulga näiteid, kuidas üksteisele kaikaid kodaratesse visatakse: näiteks arvukad kohtukaasused, töötajate üleostmised ja ärisaladuste avalikuks tulek.

„Kuid kogu selle taustal on meil koos üks ettevõte juhtida, oleme Eesti Meediaga koos Ekspress Posti nõukogus ja mõlemale kuulub 50 protsenti. Peame seisma selle ettevõtte eest ja tegema iga päev koostööd,“ tähendas Rüütsalu. „Samamoodi peame ka Eesti Ajalehtede Liidus seisma tööstusharu eest, peame suutma lükata need asjad kõrvale. Kui ühel päeval saadavad juristid kirju, siis järgmisel päeval peame suutma sellest kõigest üle olla ja rääkida asjadest konkreetsele teemale keskendudes.“

Rüütsalu sõnul ei ole see alati kerge ülesanne ja igakord see ei õnnestu. Kuid ta on tähele pannud, et naiseks olemine annab rasketes olukordades teatud eelise. „Kui ikkagi sugude tasakaal on laua taga olemas, siis on palju kergem ka leida teed, kuidas edasi minna,“ ütles ta.

Peale sisemiste vaenlaste on olemas ka palju suuremad vaenlased. Need on Google, Facebook ja Instagram – sest kõik võitlevad samade klientide tähelepanu pärast. „Näiteks Delfi Eesti üksinda saab nädalas üle miljoni sessiooni Facebookist,“ märkis Rüütsalu.

Suhtluskeskkondade järjest suurenevad osakaalu turunduseelarvetes on märganud ka paljud teised ettevõtted. Teisalt on need iga ettevõtte kõige suuremad turunduskanalid. „Ei ole olemas ühtset vaenlase kuju, vaid järgmisel hetkel pead sa selle kuradiga tantsima.“ Rüütsalu meelest ei ole tänapäeval ühtset vaenlase kuju võimalik määratleda, sest oma vaenlasega tuleb teha järgmisel päeval koostööd ja selleks tuleb vaen alla suruda. Ta soovitas hoopis olukordi vastavalt sellele paindlikult ära kasutada, millised on huvid.

„Autoritaarse juhtimisstiili aeg on minu jaoks pöördumatult möödas,“ ütles Rüütsalu ja märkis, et märksõnad, millega tänapäeval edukas olla, on paindlikkus, loomingulisus ja kiire reageerimine.

Pärnu Juhtimiskonverents toimub 18. ja 19. mail Pärnu Kontserdimajas, kus esinevad näiteks Brexiti eestvedaja Nigel Farage, endine sõjaväepiloot Nick Goodwyn, eelmisel aastal presidendiks pürginud Allar Jõks, idufirma Testlio asutaja Kristel Kruustük jpt. Vaata lisainfot www.konverentsid.ee

Hetkel kuum