Äripäev • 27. mai 2017 kell 12:52

Komisjon kogub ettevõtjate ettepanekuid äriühinguõiguse reformiks

Foto: PantherMedia/Scanpix

Justiitsministeerium kutsub ettevõtjaid osalema Euroopa Komisjoni avalikul konsultatsioonil, millega kogutakse liikmesriikidest infot vajaduse kohta lihtsustada nii äriühingute piiriülest ühinemist ja jagunemist kui ka digitehnoloogia kasutamist, teatas ministeerium pressiteates.

Euroopa Liidu tasemel puudub praegu ühtne regulatsioon ühingute registreeritud asukoha piiriüleseks muutmiseks ja piiriüleseks jagunemiseks. Sellised toimingud on osaliselt võimalikud mitmes ELi riigis nagu Soomes, Taanis, Portugalis, Itaalias ja Saksamaal. Samas Eestis ja paljudes muudes riikides on ühingute piiriülese liikumise võimalused napid.

Euroopa Komisjon esitab varsti ühinguõiguse reformi eelnõude paketi, kuid enne seda kutsub liikmesriikide ettevõtjaid andma avaliku konsultatsiooni kaudu teada praktikast, kogemusest ja ettepanekutest.

Konsultatsioon on suunatud võimalikult laiale ringile, hõlmates nii eraõiguslikke kui ka avalik-õiguslikke juriidilisi isikuid, asutusi ja huvigruppe ning sellele on võimalik vastata otse Euroopa Komisjoni veebilehel. Vastuseid oodatakse kuni 6. augustini.

Hetkel kuum