Märt Belkin • 6. juuni 2017 kell 9:26

Suurtehing autoturul sai rohelise tule

United Motorsi Tallinna salong  Foto: Raul Mee

Konkurentsiamet lubas Briti päritolu ülemaailmsel automüüjal Inchcape osta neli United Motorsi müügiesindust Eestis, nii saab Inchcape BMW ainuedasimüüjaks Eestis.

Plaanidest andsid osapooled konkurentsiametile teada mai alguses. Eile andis amet ülevõtmisele rohelise tule.

Kokku 29 riigis tegutsev Inchcape ostab United Motorsi müügiesindused Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Kohtla-Järvel. Firmale jääb siiski alles Peetris asuv esindus.

Tingimusi ega hinda osapooled ei avalda. Äripäeva arvutuste kohaselt on United Motorsi kogu ettevõtte väärtus ca 10 mln eurot.

Tehingu tulemusena saab Inchcape'ist BMW sõidukite ainuedasimüüja Eestis. Lisaks omandab Briti firma United Motorsi Kia müügiäri.

"United Motorsi BMW ja Kia äri omandamine on Inchcape'ile paeluv strateegiline võimalus," ütles ettevõtte kõneisik mai alguses. BMWga on ettevõttel juba pikaajaline koostöö teistel turgudel, see võimaldab partnerlust veelgi arendada.

Inchcape Motors Estonia OÜ on Jaguari, Land Roveri ja Mazda sõiduautode ametlik müügi-, hooldus- ja remondikeskus. Seni on firmal olnud Eestis vaid üks esindus, mis samuti asub Tallinna lähedal Peetris.

Konkurentsiametile esitatud koondumise teates seisis, et üle maailma 29 turul tegutsev Suurbritannia kontsern Inchcape soovib tehinguga suurendada oma müügiesinduste arvu ja territoriaalset katvust Eestis ning laiendada Eestis esindatavate automarkide valikut.

United Motors kuulub Rootsi Söderströmi perekonnale. Viimases Äripäeva jaekaubandusettevõtete TOPis oli United Motors käibelt 31. kohal, automüüjate seas ollakse Eestis suuruselt kuues firma. Aastal 2015 oli ettevõtte käive kokku 40,3 miljonit eurot, sellest 30,5 miljonit tuli automüügist. Puhaskasum oli tunamullu 594 000 eurot.

Alates 2000. aastast on United Motors olnud Eestis BMW kaubamärgi esindaja, 2002. aastal lisandus valikusse MINI kaubamärk. Peamiselt tegelebki firma BMW autode ja mootorrataste jaemüügi ning teenindusega. Lisaks müüb firma 2006. aastast alates ka KIA sõidukeid – Pärnu ja Kohtla-Järve esindus ongi peamiselt sellele margile keskendunud.

Inchcape'i kontserni emafirma peakontor on Suurbritannias ning ettevõte tegeleb üle maailma 29 turul kvaliteet- ja luksusautode hulgi- ja jaemüügiga. Eestis müüb firma seni ühes esinduses uusi Jaguare, Land Rovereid ja Mazdasid ning ka kasutatud autosid. Lisaks teeb firma kere- ja värvitöid ning müüb ja paigaldab varuosi.

Hetkel kuum