Virkebau Pallingust: olen sõnatu

Endine Eesti Energia nõukogu liige Meelis Virkebau peab Pallingu käitumist lühinägelikuks.  Foto: Andres Haabu

"Uskumatu. Kui hommikul lugesin, olin täiesti keeletu," tõdes Eesti Energia endine nõukogu liige ja praegune riiklik lepitaja Meelis Virkebau. "Kui see kõik tõsi on, siis on see ikkagi äärmiselt häbiväärne," lisas ta.

Virkebau tõdes, et ta tunneb heameelt selle üle, et Eestis loodi riigifirmade nõukogu liikmete nimetamise komitee. "Ma loodan küll, et nõukogu liikmete valimine on nüüd muutunud tunduvalt professionaalsemaks ja läbipaistvamaks," sõnas ta.

Riiklik lepitaja viitas, et ta oli ka kümme aastat Eesti Energia auditikomitee liige. "Uurisime kõiksugu petuskeeme, aga sellist tegevust varem küll kusagilt välja ei paistnud," sõnas ta.

Virkebau tõdes, et ta arvas, et sellised ajad on Eesti ühiskondlikus elus läbi. "Tuleb välja, et olin liialt optimistlik," möönis ta.

Jättis hea mulje

Pallingut tunneb Virkebau ainult nõukogu koosolekutel nähtu ja kuuldu põhjal. "Ta oli alati meeletud pakid materjali korralikult läbi töötanud. Esines asjalike küsimustega ning kinnitan, et mitte kusagilt midagi sellist välja ei paistnud, et ta ei tegutseks Eesti Energia ainuhuvides," selgitas Virkebau.

Küsimusele, kuidas ta reageeriks, kui näiteks talle kuuluva ettevõtte juht või nõukogu liige oleks konkurendi huvidest lähtuvalt tegutsenud, vastas Virkebau, et ta lõpetaks inimesega kohe töösuhte. "Ja number kaks, kui põhjust oleks, edastaks info vastavatele õigusorganitele," lisas ta.

Virkebau möönis, et Eesti riik on nii väike, et kõik need asjad tulevad varem või hiljem välja ning inimesed peavad seda endale teadvustama. "Avalikus elus osalejad ja kõrgetel poliitilistel ametikohtadel olevad inimesed peaksid enne iga sammu tegemist mõtlema," tõdes Virkebau, viidates, et tema arvates on Pallingu käitumine lühinägelik.

Eesti Energia nõukogu praeguse esimehe Väino Kaldoja sõnul ta olukorraga tuttav pole. „Ainult selle kirjatüki põhjal hinnanguid anda oleks vastutustundetu tegevus,“ arvas ta.

Kui aga situatsiooni üldistada, on selliste tehingutega tegelemine Kaldoja sõnul tegevjuhtkonna ülesanne. „Nõukogu liige peaks ennast pärast informatsiooni edastamist edasisest teemaga tegelemisest taandama,“ möönis nõukogu esimees.

Hetkel kuum