Äripäev • 13 juuni 2017

EASi nõukogu juht sai konkursita magusa kinnistu

EASi nõukogu juht Erki Mölder  Foto: Raul Mee

Riik müüs endised põllumajandusameti Tartu osakonna ruumid maha nii, et ostuvõimalusest sai teada ainult EAS-i nõukogu juht Erki Mölder. Ülejäänud ostuhuvilised kuulsid tehingust alles tagantjärele. Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS) veeretab süü maakleri kaela, Mölder nõuab tehingu tagasi pööramist.

Kõnealsuse, Tartus Kooli tänaval asuva maja üks korteriomaniku Indrek Miliste sõnul kinnitas maja haldur talle, et korraldatakse oksjon ja müügiks läheb 2017. aasta alguses, vahendab ERR.

Mingit oksjoni siiski ei toimunud. Selle asemel helistas RKAS-i esindaja hoopis EAS-i nõukogu esimehele Erki Mölderile, kelle sõnul võttis temaga ühendust RKASi poolt volitatud firma Pindi Kinnisvara esindaja, kes uuris, kas ta oleks sellisest projektist või objektist huvitatud ja nii ta selle kinnistu omanikuks saigi.

Märtsi alguses müüski RKAS endised põllumajandusameti ruumid koos sinnakuuluva garaaži ja kuuripinnaga Mölderi osaühingule E9 Varad. Mölder maksis 140 000 eurot ja soovib endistest kontoriruumidest korterid ehitada.

RKAS-i kinnisvaraportfelli analüüsiosakonna juhataja Kaido Kangur räägib, et kui kinnistu väärtus jääb alla 150 000 euro, võib selle müümiseks kasutada maakleri abi. Kuna 2015. aastal olid Pindi Kinnisvara hindajad öelnud, et hooneosa maksab 138 000 eurot, siis selle aasta alguses sai seesama riigifirmaga lepingu teinud Pindi Kinnisvara endale ka müügiõiguse. Loe pikemalt ERRist.

Riigi Kinnisvara AS veeretas süü maakleri kaela. "Kehtiva lepingu kohaselt oli maakleril kohustus müügiobjekte reklaamida vähemalt kolmes avalikus veebikeskkonnas, kuid kahetsusväärsel kombel piirdus maakler konkreetse objekti puhul üksnes kinnisvarabüroo kliendibaasi kasutamisega, ega teostanud maaklerlepingus nõutud reklaamtegevust," teatas RKAS pressiteates. RKAS on juhtinud kinnisvarabüroo tähelepanu lepingu rikkumisele ja koostööpartner on oma eksimuse omaksvõtnud ning maaklerteenuse osutamise leping lõppeb käesoleva aasta augustis.

Erki Mölder omakorda teatas, et palub tehingu tagasi pöörata. "Kuigi minu arusaamist mööda riik pole kahju kannatanud ja hoone müüdi õiglase turuhinnaga, on vahendusfirma RKASi nõuete vastu siiski eksinud, ning seetõttu esitasin RKASile taotluse antud tehing tagasi pöörata. Juhul kui RKAS otsustab hoone uuesti müüki panna, olen valmis ka uuesti oma pakkumise tegema," teatas ta.

 

Hetkel kuum