Äripäev • 10 juuli 2017

Linnamäe müüs osa ettevõttest

Margus Linnamäe  Foto: Andras Kralla

Apollo suuromanik Ivar Vendelin ostab 20% MM Grupist. MM Gruppi kuuluvad ravimite hulgimüügiettevõte Magnum Medical, ravimite jaemüügikett Apotheka, meediakontsern Eesti Meedia, lemmikloomakeskus PetCity ja teised Margus Linnamäega seotud ettevõtted Eestis ning välisriikides.

Pooled on kokku leppinud, et tehingu maksumust ei avaldata.

“Senine koostöö Ivar Vendeliniga on osutunud väga viljakaks ning arvestades meie grupi uusi ja innovaatilisi plaane jae- ning online-kaubanduse valdkonnas on mul hea meel, et õnnestus gruppi kaasata strateegilise vaatega partner,” kommenteeris Margus Linnamäe pressiteate vahendusel.

“Meie koostöö Margus Linnamäega Apollo raamatukauplustes on kulgenud suurepäraselt. Loodan, et saan nüüd oma teadmisi ja kogemusi panustada veelgi laiemal pinnasel,” ütles Ivar Vendelin.

Linnamäele kuulus seni 98% MM Grupist, omanikeringis on veel ka Aare Kurist, kellele kuulub 2%. Ettevõtte 2016. aasta konsolideeritud käive oli 481 miljonit eurot.

Kes on Ivar Vendelin? Laia haardega ettevõtja

Ivar Vendelin 2008. aastal.  Foto: Andres Haabu

42aastane Ivar Vendelin on ettevõtete Mirrow Institute ja VK Food ainuomanik. 34% osalus on tal firmas Mickenzie Invest.

Osaühingule Mirrow Institute kuuluvad ettevõtted Sõbra Spordihall (20%), Bishop (100%), Treeland (100%), Sandbach (65%), Animatic (60%), Asian Food (55,32%), Eurassel Grupp (50%), väike osalus ka Estonian Theatratical Distributionis.

Näiteks Sandbachi kaudu on Vendelin Apollo Holdingu suurosanik. Apollo Gruppi kuulub 15 raamatukauplust, e-pood, 5 kinokeskust ja Blenderi kohvikute võrgustik.

Mai lõpus kirjutas Äripäev, et Apollo Grupp sõlmis koostöölepingu maailmakuulsa toidu- ja meelelahutusketiga O’Learys, mille järgi avatakse järgmise aasta 1. märtsil Kristiine keskuses ligi 4000 ruutmeetril laiuv O’Learyse spordirestoran ja meelelahutuskeskus. Vendelin ütles toona pressiteate vahendusel, et Tallinna O’Learys hakkab koosnema Ameerika restoranist, mida täiendavad baarid, bowling'u-rajad, piljardilauad, pallimänguväljakud, interaktiivsed mängud, üle saja ekraani spordivõistluste vaatamiseks, seminariruumid ürituste korraldamiseks ja kinosaal.

O’Learyse kett on üks kiiremini kasvavaid frantsiise maailmas, millel all tegutseb 120 meelelahutuslikku spordirestorani tosinas riigis üle maailma.

Vendelinile kuuluv firma VK Food tegeleb peamiselt kinnisvaratehingutega ja  kinnisvara haldamisega.

Osaühingus Mckenzie Invest on Vendelini (34%) kõrval teised omanikud Tara Chand Thakur (50%) ja Toomas Kruus (16%).

Mckenzie Invest sattus mullu kahjumisse, kuid avas viis uut restorani ja investeeris 1,6 miljonit eurot. Avatud restoranid olid Tartu Kvartali keskuses CHI, Mustamäe keskuses Chopsticks ja Little India ja Viru keskuses samuti Chopsticks ja Little India. Müügitulu suurenes ettevõttel eelmisel aastal 7 miljoni euroni, ärikahjum ulatus ligikaudu 68 700 euroni.

Tänavu ostis Mckenzie Invest ka Anni Arrolt tema viis aastat tegutsenud söögikoha baar-bistroo Kukeke. Praegu on Tallinnas Telliskivi loomelinnakus asuv kohvik remondiks uksed sulgenud ja ootab avamist uute omanike käe all.

Hetkel kuum