Pärnus tehakse usinalt korteritega tehinguid

10. august 2017, 13:55
Korterelamud Pärnus Kooli tänaval
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170810/NEWS/170819975/AR/0/Pärnu.jpg

Juulis tehti Pärnus 85 korteritehingut. Võrreldes juuniga tehti 2 tehingut rohkem kuid võrreldes 2016. aasta juuliga koguni 27 tehingut rohkem (+47%), teatas Arco Vara.

Tehtud tehingute lõikes kujunes mediaanhinnaks 1019 €/m2, mis oli võrreldes juuniga kasvanud 2,4% ning võrreldes möödunud aasta juuliga 4,8%. Viimaste kuude vältel esinenud keskmisest oluliselt kiirem hinnakasv taandus juunis mõõduka kasvuni, mille juures võrreldes eelnevate kuudega püsis ka tehinguaktiivsus juba stabiilselt sarnasel tasemel. Aasta algusest alates on Pärnu linnas korterite hinnatase kasvanud siiski ligikaudu 13% ning tehingute arv 15%, kirjutab Arco Vara kutseline hindaja ja anlüütik Mihkel Eliste turuülevaates.

Kaks kvartalit järjest väldanud laiapõhjaline korterituru aktiveerumine ning sellega paralleelselt kaasnenud hinnakasv on lühiajalisele statistikale tuginevalt asunud aeglustuma. Nii tehinguaktiivsuse kui ka hinnataseme kasvutrendi hoiavad ennekõike paneelelamute piirkonnad, mida iseloomustabvähene kvaliteetse siseviimistlusega korterite pakkumiste arv ja pidevalt kasvavad pakkumispõhised hinnad.

Nii nagu teised Eesti väiksemad maakonnakeskused, on Pärnu elukondlik kinnisvaraturg asunud viimaste kvartalite vältel kiirelt kasvule, kus väljaspool Tallinnat ja Tartut on kujunenud ainuke uusehitiste püstitamiseks sobilik keskkond. Peagi valmivate uute arendusprojektide taustal on oodata ajutiselt nii statistiliste keskmiste hinnatasemete kui ka korteritehingute koguväärtuse mõningast kasvamist.

Aasta algusest alates on Pärnu linnas tehingute arv enim kasvanud Ülejõe linnaosas (+28%), kus on ühtlasi olnud kõige kiirem ka mediaanhinna aastane kasv (+26%). Kesklinnas on tehinguaktiivsuse kasv püsinud 18% juures, mida on saatnud 17%line mediaanhinna kasv. Rääma linnaosas on võrreldes aastataguse ajaga selle aasta esimese 7 kuu jooksul tehtud 8 tehingut vähem (-10%), mille juures aga mediaanhind on kasvanud 15%. Samamoodi nagu enamik teisi Eesti piirkondi, on Pärnu linnas tehinguaktiivsus kõrgeim olnud igal aastal just III kvartalis, mistõttu nii augustis kui ka septembris on võrreldes eelnevate kuudega oodata sarnase tehinguaktiivsuse ning vähemalt mõõduka hinnakasvu jätkumist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. August 2017, 13:55
Otsi:

Ava täpsem otsing