Ühendriike ähvardab järjekordne orkaan

13. september 2017, 22:48
Orkaan Irma (vasakul) ja orkaan Jose (paremal).
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20170913/NEWS/170919796/AR/0/AR-170919796.jpg

USAd ohustab järjekordne orkaan nimega Jose. Tõsi, orkaan on Ühendriikide rannikust veel kaugel, aga alahinnata selle mõju ei tohiks, kirjutab Bloomberg.

„Kui see saab olema oht, siis tõenäoliselt muutub see ohuks järgmisel nädalal,“ ütles Hometown Forecast Servicesi meteroloog Rob Carolan. „Praegu on Josel aga väga tõsiseid probleeme.“

Orkaanid ei liigu enda jõuga ning kõrgrõhkkond on surunud Jose järsult pöörama, ütles Weather Undergroundi kaasasutaja Jeff Masters. Carlon ütles, et see võib tormi tugevust vähendada, sest orkaan liigub tagasi külmadesse vetesse.

Samal ajal võib Jose kõrgrõhkkonna tõttu vabalt täpselt Põhja-Ameerika poole liikuma hakata. See võib ohtu seada Maine’st Floridani 18,8 triljoni dollari väärtuses varasid. Orkaan võib kujuneda katastroofiliseks.

„Taolist käitumist on raske mudelitesse panna,“ ütles Masters. „Eriti juhul, kui sul ei ole ilmastikuoludest täpsemat pilti.“

Selleks, et aru saada, mis Josest täpsemalt saab, läheb veel mitu päeva aega, ütles AIR Worldwide’i meteroloogia direktor Peter Sousounis.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. September 2017, 22:48
Otsi:

Ava täpsem otsing