Äripäev • 4 oktoober 2017

Rahumaa firma vahetas nime

Indrek Rahumaa  Foto: Andres Haabu

Indrek Rahumaale kuuluv tekstiili- ja pesutootja Lauma International vahetas nime ja on nüüd European Lingerie Group, uus nimi peaks peegeldama kasvustrateegiat ja laienevat äri.

"Grupp on selle aasta jooksul teinud läbi märkimisväärse arengu. Oleme kasvanud Euroopa pesutööstuses üheks tugevamaks tegijaks," rääkis European Lingerie Groupi ehk ELG omanik Indrek Rahumaa pressiteates.

Ta lisas, et kontsern otsib kaaktiivselt uusi edukaid brände, millega saaks grupp veelgi laiendada oma tooteporfelli ja aidata kaasa omandatavate ettevõtete kasvule.

Lauma International asutati kunagi tekstiilitootja Lauma Fabricsi emafirmana. Juunis ostis kontsern Saksa pesutootja Felina International ning laiendas sellega oma äritegevust, moodustades integreeritud struktuuri, kus kogu tootmisprotsess on ühe katuse all.

"Nimevahetus on strateegiline samm peegeldamaks nii jõulist laienemist uutele turgudele kui ka tooteportfelli kasvu," rääkis pressiteate vahendusel ELG juhatuse esimees Peter Partma.

Lauma Fabricsi kaubamärk jääb siiski alles. Selle all müüb grupp tekstiile ja pitsi suurematele pesubrändidele. Lisaks toodab ja müüb grupp Conturelle ja Felina nimelisi Saksa pesubrände.

European Lingerie Groupi peakontor asub Lätis ning see on üks väheseid täielikult integreeritud tekstiili- ja pesutööstuse gruppe. Konsolideeritud käive ulatub käesoleval aastal üle 75 miljonit euro, andes tööd üle 1250 inimesele üle Euroopa, teatas firma.

ELG-l on tehaseid Lätis, Ungaris ja Saksamaal ning grupi põhiturud on Saksamaa, Prantsusmaa, Itaalia, Hispaania, Portugal, Poola, Tšehhi, Ungari, Baltikum, USA ja Venemaa.

Hetkel kuum