Äripäev • 18. oktoober 2017 kell 6:01

Riigieelarve jõuab riigikogu ette

Rahandusminister Toomas Tõniste esitleb täna riigikogule uut riigieelarvet.  Foto: ÄP fototoimetus

Täna läheb riigikogus esimesele lugemisele valitsuse koostatud 2018. aasta riigieelarve seaduse eelnõu.

Eelnõu järgi on eelarve kulude ja investeeringute maht 10,58 miljardit eurot ja tulude maht 10,33 miljardit eurot. Kulud kasvavad 2017. aastaga võrreldes 922 miljoni euro võrra ehk 9,5 protsenti, tulud kasvavad 986 miljoni euro võrra ehk 10,6 protsenti.

Samuti jõuab riigikogu ette tänavuse aasta riigieelarve muutmise seaduse eelnõu, millega kohandatakse eelarvekulusid seoses muutunud vajadustega. Kulude ja tulude kogumaht selle tulemusel ei muutu, vahendas riigikogu pressiteenistus.

Kokku esitab valitsus riigikogule 54 muudatusettepanekut. Nende hulgas on euroraha kaasfinantseerimise jäägi arvelt suunatakse kolm miljonit eurot sotsiaalteenuste osutamiseks. Kaasrahastamise jäägist suunatakse ka laboriseadmete soetamiseks kokku 1,4 miljonit eurot sotsiaal-, justiits ja maaeluministeeriumi allasutustele. Haridus- ja teadusministeeriumi valitsemisalas suunatakse 2,4 miljonit eurot valitsuse hariduskulude toetusfondi kohalikele omavalitsustele õpetajate palga tarbeks. Sotsiaalministeeriumi valitsemisalas suunatakse ravimite eelarveülejäägist 100 000 eurot Põlva haiglale, et teha paremat koostööd Tartu Ülikooli kliinikumiga. Ravimite eelarveülejäägi arvelt läheb 186 000 eurot kiirabiteenusele ja 14 000 eurot Kihnu helikopteriplatsi tarbeks, mis on vajalik kiirabiteenuse osutamiseks.

Hetkel kuum