Äripäev • 27. november 2017 kell 11:13

Eesti sõlmis Hiinaga kolm majanduslepet

Rahvusvahelised suhted  Foto: PantherMedia/Scanpix

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo allkirjastas esmaspäeval Budapestis Hiina Rahvavabariigi ministritega kolm memorandumit edaspidise koostöö parendamiseks kahe riigi vahel.

Esimene lepe, siiditee algatuse memorandum, on vajalik praktiliseks koostööks, majanduskasvuks ning majanduslike sidemete loomiseks Eesti ja Hiina vahel. Digitaalse siiditee lepe tugevdab kahe riigi vahelist koostööd infotehnoloogias. E-kaubanduse kokkulepe soodustab kaubanduse edendamist ja koostööd ning toetab kaubandussuhteid.

Palo sõnul saame Hiina ja Eesti puhul rääkida traditsiooniliste valdkondade nagu tööstus ja turism kõrval üha enam digitaalsest koostööst ning online-kaubandusest "Ma ei näe, miks ei võiks Omniva edu laieneda ka teistele ettevõtetele, kasutades ära Eesti geograafilist atraktiivsust, kiiret asjaajamist ning head ärikeskkonda," lisas Palo.Ta tõi välja ka turismi mahu kasvu viimastel aastatel. "Kui veel 2000ndate keskel külastas Eestit aastas ligikaudu paar tuhat Hiina turisti, siis praegu on neid ligi kümme korda enam," lausus Palo.

Peaminister Jüri Ratase ning ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Paloga on Budapestis kaasas ka Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse korraldatud äridelegatsioon, millesse kuuluvad Estonia Klaverivabriku, EVR Cargo AS, Pagaripoisid OÜ, Sillamäe Sadama ja Eesti Energia AS esindajad. Äridelegatsioon osaleb Kesk- ja Ida-Euroopa riikide ning Hiina juhtide kohtumisega toimuval ärifoorumil, kus kohtutakse ka Hiina ettevõtjatega.

Hetkel kuum