Äripäev • 28. november 2017 • 2 min
Jaga lugu:

Millistelt rikkumistelt tabati autovedajad?

Kolmandas kvartalis alustas majandusministeerium haldusmenetluse 25 vedaja suhtes, kelle puhul tuvastati raskeid õigusrikkumisi.  Foto: Andres Haabu

Kolmandas kvartalis alustas majandusministeerium haldusmenetluse 25 vedaja suhtes, kelle autovedude kontrollimisel nii Eesti kui välisriikide teedel tuvastati raskeid õigusrikkumisi, mille eest karistati vedajat või roolis olnud autojuhti.

Raskematest rikkumistest oli autodes kõige enam kasutusel sõidumeeriku tööd häiriv seade, samuti kasutati sõidumeerikus teise isiku juhikaarti. Ka ületati sagedamini autol lubatud täismassi ning sõiduki tehnoseisundis oli puudusi või rikkeid, mille tõttu tuli sõiduk liiklusest eemaldada. 

Eile vaadati ministeeriumis autokaubaveo komisjoni vaadati läbi vedajate selgitused ning neid argumente arvesse võttes otsustas autokaubaveo komisjon:

1) 2 vedaja suhtes, kelle puhul tuvastati korduvaid mootorsõiduki või autorongi lubatud täismassi rohkem kui 20 protsendilisi ületamisi, tegi komisjon ministeeriumile ettepaneku peatada rikkumistega seotud mootorsõiduki tegevusluba ühele vedajale 2 kuuks ning teisele 1 kuuks;

2) 5 vedaja raskete õigusrikkumiste tõttu otsustas komisjon teha ettepaneku ERAAle kui autoveo tegevusloa andjale kontrollida vedaja vastavust tegevusalal tegutsemiseks kehtestatud nõuetele;

3) 1 vedaja puhul, kelle autovedudel välisriigis tuvastati autojuhi sõidu- ja puhkeaja nõuete raske rikkumine, otsustas komisjon teha ettepaneku tööinspektsioonile, et see kontrolliks ettevõttes põhjalikumalt autojuhtide töö-, sõidu- ja puhkeaja nõuetest kinnipidamist.

Autokaubaveo komisjon vaatab läbi ja kontrollib autovedude seadusele vastavust ning vaatab üle rikkumiste juhtumid. Komisjon teeb raskete rikkumiste korral ettepanekuid vastavatele asutustele haldusmeetmete rakendamiseks. Komisjoni kuuluvad majandusministeeriumi, tööinspektsiooni, politsei- ja piirivalveameti, maanteeameti, Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni ja Autoettevõtete Liidu esindajad.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt