Mait Kraun • 29. november 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Mis näris puitmajatootja kasumit?

Puitmaja. Pilt on illustratiivne.  

Puitehitiste tootja EstHusi kasum langes järsult, sest ettevõte tegi mullu suuri investeeringuid.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et kokkupandavate puitehitiste ja nende elementide tootmisega tegeleva EstHus OÜ müügitulu langes mullu 17 protsenti, 4,20 miljoni euroni. Ärikasum vähenes 83 protsenti, 64 832 euroni (võrreldes eelneva aastaga).

Mullu töötas ettevõttes 22 inimest ehk kaks töötajat rohkem kui aasta varem. Käive töötaja kohta kukkus 25 protsenti, 190 771 euroni. Keskmine brutotasu langes 8 protsenti, 1481 euroni kuus.

Unknown body type: x-im/content-part infopank

Ettevõte on müünud toodangut põhiliselt Rootsi ja Norrasse. Aruandeaastal investeeriti materiaalsesse põhivarasse 481 196 eurot, millest suure osa moodustas laenude finantseerimine. 2016. aastal tehti ettemaks ka uue tootmisliini soetamiseks, mida hakatakse kasutama sellel aastal.

Kuna eelneval majandusaastal (2015) tehti investeeringuid veidi üle 100 000 euro, siis tõenäoliselt ongi see põhjus, miks ettevõtte kasum nõnda järsult vähenes. 2017. aastal on firmal kavas jätkata samas tegevusvaldkonnas, suurendada tootmismahtu ja müüki.

Ettevõtte omanikud on Janek Paabut (50 protsenti), Diana Sosnovski (33 protsenti) ja Martin Groznõi (17 protsenti). Eelmisel ja üle-eelmisel aastal firmast dividende ei võetud.

Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega Äripäeva infopangas

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt