Olle Horm: millest tuleb segadus sealiha statistikaga?

Olle Horm: meil käiks nagu võistlus, kes on kõige eestimaisem eestlane  Foto: Meelika Sander-Sõrmus

Vaatamata lihatööstuse Atria edukale aastale on selle juht Olle Horm siiski morn - talle tekitab peavalu statistika.

Põllumajandus-kaubanduskoja lihafoorumil lausus Horm, et sealihaturg kasvab ning kasvab ka Atria, kel kosub farmides rohkem sigu, kui nad ise jõuavad ära töödelda.

Kahtlane statistika

Statistika näitab, et liha tarbimine kasvab nii meil kui mujal maailmas, eriti arengumaades. Meie statistikaameti numbrid näitavad sama. Paraku erinevad need aga jaekaupmeeste statistikast, ütles Horm.

„Siin saab olla põhjuseks see, et enne kriise veeti 100 000 siga riigist välja, need liikusid Venemaale, kui seal aga piirid kinni pandi, siis leiti uued turud - Läti ja Leedu. See tõstis elussigade statistika ekspordinumbreid. Siis saabus meile seakatk ja igasugune eksport on nüüd katkenud," rääkis Horm. "Nüüd siis on küsimus, kuhu on jäänud 100 000 looma liha? Siin saab olla ainus vastus, et see liha läheb turule, väikestele jaekaupmeestele - ja sealne müük ei jõua statistikasse,“ selgitas Horm.

Atria OYJ kontserni kuuluva Atria Eesti jaoks oli 2016 oluliste muutuste aasta. Esimeses pooles viidi kogu tootmine üle Valga tehasesse ning senine Vastse-Kuuste tehas müüdi koos suurema osa sisseseadega.

Mullune müügitulu oli 31,9 miljonit eurot, materiaalsesse põhivarasse investeeriti 2,2 miljonit eurot, keskmine töötajate arv oli 260. 

Loe pikemalt Äripäeva põllumajanduse teemaveebist.

Hetkel kuum