Euroopa Kosmoseagentuur otsib praktikante

Maa kosmosest  Foto: Reuters/Scanpix
Äripäev • 12. detsember 2017 kell 8:11

Vastse magistrikraadi omanikud ja magistriõpingutega lõpusirgel olijad saavad kandideerida Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) allüksustesse aastaks praktiseerima, taotluste esitamise tähtaeg on 17. detsember.

Praktikaprogramm, mis on mõeldud noortele ülikooli magistrikraadiga lõpetanuile (young graduate trainee - YGT), kestab aasta ning annab võimaluse osaleda kosmosemissioonide ettevalmistamisel ja juhtimisel.

Praktikakohti on üle saja ning eelnev haridus ei pea olema kosmosevaldkonnaga seotud. Valdkondadeks, kuhu on praktikandid oodatud, on näiteks inimeseuuringud ja eluteadused; soojusenergeetika; päikesepatareid; äri- ja strateegiline analüüs; tarkvara, sh maapealsete süsteemide tarkvara; astrofüüsika; andmekäitlus; raadionavigatsioonisüsteemid; tarkvaraarendus kosmosemissioonide jaoks jpm. Praktikapakkumised on loetletud ESA tööpakkumiste lehel.

Programmi kandideerija peab olema ESA liikmesriigi kodanik või pärit ühest Euroopa koostööriigist. Eesti on ESA täieõiguslik liikmesriik 2015. aasta sügisest.

Programmi saavad kandideerida need, kel on käsil magistriprogrammi viimane aasta, või on hiljuti magistrikraadi omandanud. Praktika alguseks peab olema magistrikraad käes. ESA rõhutab, et iga kandidaat tohib kandideerida vaid ühe korra ühele praktikakohale. Mitmele praktikakohale pakkumise teinud eemaldatakse konkursilt.

Hetkel kuum