Äripäev • 14. detsember 2017 kell 6:15

HKScan süstib 8 miljonit eurot tehnikasse

HKScani tegevjuht Jari Latvanen ning HKScan Baltikumi juhi Anne Mere.  Foto: Andras Kralla

Hiljuti töötajate halva kohtlemise süüdistustega avalikkuse kõneaineks saanud HKScan investeerib järgmisel aastal Rakvere lihatööstuse uutesse seadmetesse ligi 8 miljonit eurot. Ehitus algab tuleva aasta mais.

„Tänu investeeringule suurendame tootlikkust, võtame kasutusele uusi tehnoloogilisi lahendusi ja toome turule uusi tooteid. Tootmismahu suurendamine võimaldab meil suurendada ekspordimahte,“ ütles HKScan Estonia juhatuse esimees Anne Mere pressiteate vahendusel.

Presssiteates rõhutab HKScan, et peab Eestit väga oluliseks turuks ning panustab oma siinsetesse farmidesse ja tootmisüksustesse järjepidevalt.

„Investeering Rakvere lihatööstusesse on hea näide meie soovist kindlustada turuliidri positsioon nii Eestis kui ka Baltikumis,“ kinnitas HKScani tegevjuht Jari Latvanen.

HKScan Estonia kuulub HKScan kontserni, mille koduturud on Soome, Rootsi, Taani ja Balti riigid, tooteid eksporditakse pea 50 riiki. Grupi mullune netokäive oli 1,9 miljardit eurot ja kontsernis töötab ligikaudu 7300 töötajat.

Oktoobris korraldas Rakvere lihatööstuse tapamaja 64 töötajast 27 tööseisaku, põhjuseks madal palk ja rasked töötingimused. Streikijatele vastuseks kutsus juhtkond kohale politsei ning kolm streikijat vallandati.

Novembri algul, kui töötüli hakkas vahendama ametiühing, saabus HKScan Estonia juhatus kohtumisele Soraineni advokaadiga ja teatas, et ei hakka paarikümne töötaja palgaküsimust arutama.

Streigiga alanud töötüli peapõhjus on tapamaja töötajate väike palk ja tapaliini rasked töötingimused.

Hetkel kuum