Äripäev • 14. detsember 2017 kell 6:39

Maksuamet luurab piiril alkospekulante

Valkas asub alkoholipood Alko 1000. Olvi Eesti müügimaht vähenes 24 protsendi võrra, aga Lätist saadud ärikasum kasvas lausa 40 protsenti.  Foto: Andras Kralla

Maksu- ja tolliamet püüab piiriületuskohtadele paigaldatud numbrituvastuskaameratega Lätist odavat alkoholi toovaid edasimüüjaid, vahendasid ERRi raadiouudised.

Maksuameti peadirektori asetäitja Rivo Reitmann selgitas, et numbrituvastuskaamerad fikseerivad juhud, kus sõidukiga käiakse korrapäraselt tihti Lätis ning viibitakse seal lühikest aega ehk umbes pool tundi.

Lisaks maksuluurele tehakse vajadusel sõidukitele ka pistelisi kontrolle, et ebaseaduslikult suures koguses alkoholi üle piiri toovad inimesed kinni püüda. Selliste isikute arv on viimasel aastal järjest kasvanud, kirjutas ERRi uudisteportaal.

Andmekaitse inspektsiooni peadirektori Viljar Peebu sõnul on maksuametil võimalike rikkumiste avastamiseks õigus sellist andmeanalüütikat teha. Aga kuna seadus on umbmäärane ja võimaldaks ka rohkemat, siis hoiab andmekaitse inspektsioon omakorda silma peal maksuameti tegevusel, rõhutas Peep.

Hetkel kuum