Äripäev • 20. detsember 2017 kell 8:23

Trump käivitab USAs suure maksureformi

USA president Donald Trump  Foto: Reuters/Scanpix

USA Senat võttis vastu uue maksureformi, mis toob riigi majandusse viimase 30 aasta suurimad maksumuudatused.

Reformi poolt hääletas ülemkojas 51 ja vastu oli 48 saadikut, vahendas MarketWatch. Nüüd saadeti dokument esindajatekotta teisele hääletusele – nii näevad ette protseduurireeglid.

Ulatusliku maksureformi kiitis esindajatekoda eile juba heaks, seda toetas 227 ja vastu oli 203 saadikut, kusjuures 12 vabariiklast oli koos demokraatidega projekti vastu.

Pärast Kongressis heakskiidu saamist jõuab dokument allakirjutamiseks president Donald Trumpi lauale. Valge Maja pressiteenistuse sõnul pole veel määratud kuupäeva, millal Trump sellele allkirja annab, kuid nagu lubas Trump veel oma valimiskampaania ajal, valmistab ta ameeriklastele „uue maksureformi veel enne jõule“.

Uue seaduse järgi väheneb näiteks korporatsioonide maksumäär senise 35% pealt 20 % peale, samuti on plaanis vabastada välismaal toimetavad Ameerika firmad peaaegu täielikult maksudest.

Seaduseelnõu kriitikute suurim etteheide on, et paljud maksumaksjad, kellele Obamacare tagas tervisekindlustuse, jäävad sellest nüüd ilma. Kongressi eelarvekomisjoni arvutuste järgi hakkavad tõusma kindlustusmaksed, mis jätab 2027. aastaks riigis tervisekindlustuseta 13 miljonit inimest.

Hetkel kuum