Äripäev • 24. detsember 2017 • 2 min
Jaga lugu:

Põhja-Korea: see on sõjaline samm!

Rakett
Rakett  Foto: EPA

Põhja-Korea nimetas ÜRO viimaseid sanktsioone riigi vastu sõjaliseks sammuks.

ÜRO julgeolekunõukogu otsustas reedel vastu võtta uued sanktsioonid Põhja-Korea vastu ja piirata naftatarneid, mis on vajalikud Pyongyangi raketi- ja tuumaprogrammi jaoks, kirjutas BBC. Sanktsiooni poolt hääletas ka Hiina, kes on Põhja-Korea tähtsaim kaubanduspartner.

Põhja-Korea reageeris sanktsioonidele, öeldes, et tegu on sõjalise sammuga. Põhja-Korea välisministeerium teatas, et lükkavad ÜRO viimased sanktsioonid täielikult tagasi, kuna tegu on nende riigi suveräänsuse vägivaldse rikkumisega, mis hävitab rahu ja stabiilsuse nii Korea poolsaarel kui ka piirkonnas laiemalt.

ÜRO vastu võetud resolutsioon kohustab tagasi Põhja-Koreasse saata ka töötajad, kes on välismaal Põhja-Korea liidri Kim Jong-uni režiimile kasumit teenimas. Põhjus, miks sanktsioon kehtestati, oli paari nädala tagune Põhja-Korea raketikatsetus. Nimelt teatas Pyongyang, et nende viimane raketikatsetus tõestas, et vajadusel võivad nad tuumarakette lennutada USAni välja.

Postimees kirjutab, et USA kaitseminister James Mattis kutsus USA sõdureid olema valmis kõigeks, sest tema sõnul on Põhja-Korea kohale kogunemas tormipilved.

Mattis ei ennustanud küll otsese sõjalise konflikti puhkemist diktaatorliku riigiga, aga rõhutas, et Põhja-Korea režiimi saab kõige paremini ohjes hoida just selge hoiatusega, et USA sõjaväelased on valmis.«Mu head noored sõdurid, USA diplomaadid saavad olla autoriteetsed ja usutavad, kui usutakse, et te olete valmis minema,» sõnas Mattis sõjaväebaasis Põhja-Carolina osariigis. Mattis külastas jõulude eel kahe päeva jooksul erinevaid sõjaväebaase.Loe pikemalt Postimehest.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt