Kristjan Pruul • 5. veebruar 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Rahvusraamatukogu sihib 50miljonist remonti

Eesti Rahvusraamatukogu hoone  Foto: Eesti Rahvusraamatukogu

Eesti Rahvusraamatukogu vajab suuri investeeringuid peahoone remondiks, samuti on plaanis kolida samasse hoonesse osa rahvusarhiivist, vahendasid ERRi raadiouudised.

Remondi kogumaksumus võib tulla 50 miljonit eurot, vähemalt selliste numbritega soovitas arvestada ASi Telora tehniline audit, mille tellis RKAS 2016. aastal.

Rahvusraamatukogu juht Janne Andresoo ütles raadiouudistele, et remonti läheb kogu hoone, korpuste kaupa, ning töid tuleb teha vundamendist katuseni. Hoonel on n-ö basseini tüüpi katused, mis lasevad läbi, soojuspidamisega on probleeme kõikjal ning saal, kus asub digiteerimise keskus, oli algselt mõeldud arvutuskeskuse jahutussaaliks, rääkis ta.

Rahvusraamatukokku võiks osaliselt kolida ka rahvusarhiivi. Riigiarhivaar Priit Pirsko sõnul tõuseks arhiivi hoonete arvu vähendamisest kasu kogu arhiivile ning olukorra parandamist ootab ennekõike filmiarhiiv, mis asub 1990ndatel odavate vahenditega renoveeritud sõjaväevanglas, mis praeguseks on täielikult amortiseerunud.

Viimati tehti suurem remont rahvusraamatukogus 2012. aastal, kui 3,7 miljoni euro eest rekonstrueeriti fassaadi ja tehnilisi süsteeme.

Esmaspäeval arutatakse rahvusraamatukogu võimalustega seonduvat riigikogu kultuurikomisjonis.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt