Äripäev • 7. veebruar 2018 kell 13:13

Tänasest saab vaadata eeltäidetud tuludeklaratsiooni

Maksu- ja tolliamet  Foto: Meeli Küttim

Maksuamet teatab, et tänasest näeb e-maksuametis/e-tollis eeltäidetud tuludeklaratsiooni andmeid.

MTA teenuste osakonna juhtivspetsialisti Hannes Udde sõnul tasub eeltäidetavad andmed üle kontrollida. Kui eelvaates mingid andmed puuduvad või need erinevad endale teadaolevatest, palume pöörduda väljamakse tegija või kulu saaja poole, soovitas Udde.

„Oluline on tähele panna, et need inimesed, kes kasutavad investeerimiskontot, peavad kogu info oma tehingutest saatma MTAsse pangast ise,“ lisas Udde.

Eeltäidetud andmete kontrollimisel tasub veel meeles pidada, et juba alates üle-eelmisest aastast ei saa enam mootorratta ja –sõiduki (A- ja B-kategooria) juhiloa koolituskulusid tulust maha arvata ning samuti ei ole juba teist aastat võimalik tulust maha arvata 18aastaste ja vanemate inimeste huvikoolituste kulusid.

Kui tööandja, koolitusasutus või muu asutus ei saa andmeid elektrooniliselt esitada või neid parandada, peab tulu deklareerija andmed tuludeklaratsioonil ise parandama ning esitama ka kulu tegemist tõendavad dokumendid.

Laenuintresside andmeid saab jätkuvalt eeltäidetud tuludeklaratsiooni jaoks edastada elektrooniliselt läbi internetipanga.

Täiendavat infot intresside kohta saab klient oma pangast.

Tulude deklareerimisega seonduvaid küsimusi saab saata e-postiga eraklient@emta.ee või e-maksuametis/e-tollis rubriigis „Teated MTA-le". 

Küsimusi saab esitada MTA spetsialistidele ka aadressil foorum.emta.ee. Samas näeb ka teiste esitatud küsimusi ja neile vastuseid.

Hetkel kuum