Andmekaitse lasi põhja tööta noorte inforegistri plaani

16. veebruar 2018, 15:01
Andmekaitse inspektsiooni juht Viljar Peep juhib tähelepanu seaduseelnõuga kaasnevale tugevale perekonna- ja eraeluvabaduse riivele
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180216/NEWS/180219750/AR/0/AR-180219750.jpg

Sotsiaalministeeriumi kava panna omavalitsused rohkem tegelema noortega, kes ei tööta, ei otsi tööd ega õpi, näib endast kujutavat liiga suurt eraelu- ja perekonnavabaduse riivet, märgib andmekaitse inspektsioon.

Ameti juht Viljar Peep pole veendunud lahenduse põhiseaduspärasuses.

"Põhiseaduses lubatud pere- ja eraellu sekkumise alused on järgmised: tervise, kõlbluse, avaliku korra või teiste inimeste õiguste ja vabaduste kaitseks, kuriteo tõkestamiseks või kurjategija tabamiseks," loetleb Peep oma kirjas riigikogu sotsiaalkomisjonile ja õiguskantslerile. Peep jätkab: "Kui võtta seda loetelu lõplikuna, on raske siia paigutada eelnõuga ettenähtud andmetöötlust."

"Kahtlen, kas väljapakutud seadusesätted toovad tegelikku kasu või on tulemus kontraproduktiivne. Milline on inimese reaktsioon, kes avastab, et riigi infosüsteem on teda tagaselja profileerinud mittehõivatuks ning temalt küsitakse selgitusi, miks ta ei õpi, ei tööta ega otsi tööd? Seda olukorras, kus täisealistele inimestele ei kehti töö- ega õppimiskohustus," jätkab Peep.

Sotsiaalministeeriumi eelnõuga soovitakse luua inforegister, mille alusel hakkavad kohaliku omavalitsuse töötajad otsima mittehõivatud noori ja pakkuma neile individuaalset lähenemist, abivajaduse väljaselgitamist ning vajadusel tutvustama õppimis- ja tööotsimise võimalusi.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski on eelnõud põhjendanud väitega, et noorte töötuks ja mitteaktiivseks jäämine tähendab riski langeda töötusse, vaesusse ning sotsiaalsesse tõrjutusse, mistõttu on nende probleemide lahendamine riigile ülioluline.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. February 2018, 15:04

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing