Kristjan Pruul • 20. veebruar 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Pangajooksuga haihtus Läti ABLVst 600 miljonit eurot

ABLV panga kontor Riias  Foto: Reuters/Scanpix

Nädala ajaga, mis jäi USA rahandusministeeriumi sanktsioonihoiatuse ja Läti järelevalveasutuse moratooriumi vahele, jõudsid Läti ABLV panga kliendid välja võtta 600 miljonit eurot.

Pangajuht Ernests Bernis ütles pressikonverentsil, et moratoorium panga väljamaksetele on vajalik, et tasakaalustada olukorda, kuid panga likviidsuse ja kapitali adekvaatsuse suhtarvud vastavad kõik nõuetele, vahendab LETA.

ABLV esitab täna Läti raha- ja kapitaliturgude komisjonile uue stabiliseerimisplaani. Komisjon pani esmaspäeval Euroopa Keskpanga palvel ABLV pangale moratooriumi, sest pärast seda, kui USA rahandusministeerium teatas, et pangal on rahapesuga probleeme ning seda ootavad sanktsioonid, hakkasid kliendid pangast kiirelt raha välja võtma.

ABLV teatas eile börsile, et palub Läti keskpangalt 490 miljonit eurot laenu. Keskpank nõustus kommertspangale võlakirjade tagatisel laenama 97,5 miljonit. Pank on praeguseks välja astunud Läti pangaliidust ning selle võlakirjadega kauplemine Balti börsidel on peatatud.

Esmaspäeval palus Läti pangaliit parlamendil kutsuda Lätti Euroopa Keskpanga esindajad, kes võiksid keerulise olukorra oma kontrolli alla võtta, kirjutab Läti rahvusringhääling.

ABLV on Läti suuruselt kolmas pank ning kuulub Euroopa Keskpanga otsese järelevalve alla.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt