Anna oma hääl: kes on Eesti parim juht?

27. veebruar 2018, 10:01
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180227/NEWS/180229700/AR/0/AR-180229700.jpg

Konkurss Parim Juht 2018 otsib Eesti kõige eeskujulikumat juhti, kes lisaks enda organisatsiooni või ettevõtte tulemustele suunab ja panustab ühiskonda laiemalt.

Viiendat korda toimuval konkursil saavad oma eelistuse öelda ka Äripäeva lugejad ning esitada enda hinnangul tiitlit vääriva inimese, kes tänavu parima juhi tiitlit väärib.

See on võimalus tunnustada iseenda või mõnd inspireerivat Eesti juhti, kes annab eeskuju ja väärib autasu.

Selleks tuleb täita allolev ankeet, milleks kulub ca 20-30 sekundit. Kandidaati saab esitada 12. märtsini.

Möödunud aastal võitis tiitli ABB Balti üksuse pikaaegne juht ja läinud aastal pensionile siirdunud Bo Henriksson. Kuula temaga tehtud intervjuud siit:

Eesti juhtide tugevus on Henrikssoni sõnul see, et ideede sündides pannakse meeskond kokku ja hakatakse kohe tegutsema. Samas õpiruumi on meeskonna kaasamises ja selle arendamises liigutakse tema sõnul õiges suunas. „Maailm ka muutub ja inimesed muutuvad. Kui juhid ei muutu, siis ühel hetkel võib tulla suur katastroof,“ rõhutas ta.

Parimad hirmutavad ja inspireerivad

Seda, et parimate juhtide avatusest, maailmavaatest, väärtustest, ambitsioonikusest ja tegutsemisest iga töötaja, meeskonna, organisatsiooni ja ühiskonna käekäik, rõhutavad ka konkursi korraldajad.

 „Nad inspireerivad, juhendavad, innustavad ja vahel ka hirmutavad,“ kommenteeris Personalijuhtimise Ühingu PARE juht Ene Olle. „Hirmutada võib laastavalt või innustavalt. Meil on üha rohkem neid juhte, kes suudavad luua keskkonna uute ja esialgu hirmsalt uskumatute algatuste elluviimiseks, kes julgustavad oma meeskonda katsetama, eksima ja ikka ja jälle proovima parima tulemuse saavutamiseks.“

Selliseid eeskujusid konkurss esile tõstabki. „Ega tavaline töötaja tippjuhile õlale patsutama kipu, pigem on ikka juht see, kelle asi on teisi innustada ja kiita,“ selgitas Postimehe majandustoimetuse juht Kristi Malmberg. „Seepärast on oluline häid juhte märgata ja tunnustada, sest ega nemadki ole lõpuni isemotiveeruvad."

Konkursi korraldavad Pärnu Konverentsid, Eesti Tööandjate Keskliit, Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE, Postimees ning Äripäev.

 Varasemalt on tiitli võitnud Erkki Raasuke 2016. aastal, Anne Samlik 2015. aastal ja Lauri Tabur 2014. aastal.

Vaata ka videot, kus konkursi eelmise aasta þürii kommenteeris, mis hinnet Eesti juhid täna väärivad.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. February 2018, 10:01

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing