Äripäev • 9. märts • 2 min
Jaga lugu:

Probleeme võib tulla veel 10 Läti pangal

Läti rahandusminister Dana Reizniece-Ozola
Läti rahandusminister Dana Reizniece-Ozola  Foto: Reuters/Scanpix

Läti rahandusminister Dana Reizniece-Ozola ütles, et selliseid probleeme, mis viisid ABLV panga likvideerimisele, võib Lätis veel olla kümmekonnal pangal.

Need on pangad, kes pole oma suhtlemist välismaiste klientidega korda teinud, rääkis Reizniece-Ozola Läti Televisiooni programmis „Hommikupanoraam“, vahendas Bizness & Baltija.

Sellised pangad võivad olla regulaatorite ja kontrolliorganite tugevdatud järelevalve all, ütles minister, olles eelmisel õhtul kohtunud USA rahandusministeeriumi rahapesu ja terrorismi rahastusega võitlemise abirahandusministri Marshall Billingsleaga.

Reizniece-Ozola ütles, et pankadel oli hulk aastaid suur isu riskantsete klientide järele ja see saigi omalaadi äriks. „Aga see on eilne päev ja tulevikku sellel pole, seepärast peavad pangad kiiresti ümber orienteeruma. Ma usun, et viimase aja sündmused andsid hea signaali pankadele, et selleks ümberorienteerumiseks pole palju aega jäänud,“ ütles Reizniece-Ozola.

Minister ütles, et Lätis on kuni kümme panka, kes pole oma tööd välismaiste klientidega siiamaani korda teinud. Konkreetseid nimesid ta ei nimetanud.

Kohtumisel Billingsleaga sai Läti signaali, et riigi pangad on endiselt seotud rahapesuga. Ei nimetatud konkreetseid pankasid ega veel vähem konkreetseid rikkumisi, mis endiselt aset leiavad.

Praegu on likvideerimisel Läti suuruselt kolmas pank ABLV, keda USA rahandusministeeriumi finantskuritegudega tegelev üksus FinCEN kahtlustas rahapesus ning Põhja-Korea sanktsioonide rikkumises.FinCEN märkis, et ABLV võimaldas Põhja-Koreaga seotud ülekandeid pärast seda, kui 2017. aasta suvel hakkas kehtima nulltolerants selle riigi suhtes. Lisaks märgitakse, et 90% selle panga klientidest on kõrge riskiga ning huvitatud anonüümsusest.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt