Äripäev • 5. aprill 2018 kell 12:37

Töötukassa nõukogu esimeheks valiti Toomas Tamsar

Tööandjate keskliidu juht Toomas Tamsar  Foto: Andras Kralla

Täna valis töötukassa nõukogu uueks esimeheks tööandjate keskliidu juhi Toomas Tamsari. Lisaks kinnitas nõukogu eelmise majandusaasta aruande.

„Tööandjatel on hetkel suurim väljakutse töötajate puudus. Meie jaoks on oluline, et kõik, kes töötuks jäävad, leiaksid endale võimalikult kiiresti uue ametikoha. Töötukassa roll on siin väga oluline. Samuti tuleb anda vähenenud töövõimega inimestele võimalus tööjõuturul maksimaalselt kaasa lüüa,“ ütles nõukogu esimees Toomas Tamsar.

Töötukassa nõukogu eelmine juht oli ametiühingute keskliidu esimees Peep Peterson.

Eelmise aasta lõpuks oli töötukassa netovarade maht 748 miljonit eurot, millest 375,9 miljonit eurot moodustas töötuskindlustushüvitiste sihtfond, 181 miljonit eurot koondamise ja tööandja maksejõuetuse hüvitise sihtfond, 64,6 miljonit tööturuteenuste- ja toetuste sihtkapital, 72,8 miljonit eurot reservkapital ja 53,7 miljonit eurot 2017 aasta tulem.

Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel loetles pressiteates eelmise aasta töö tulemusi: ameti poole pöördus üle 50 000 inimese, et hinnata oma töövõimet. Töövõimetoetust maksis töötukassa 42 000 inimesele ja sotsiaalmaksu hüvitas amet tööandjatele 22 000 vähenenud töövõimega töötaja eest. Vähenenud töövõimega inimesed alustasid erinevatel teenustel 23 000 korral. Alustati tööta ja õpi programmiga. "Tööd otsivatele ja töötavate inimestele ja tööandjatele teenuste osutamiseks ning toetuste ja hüvitiste maksmiseks kasutasime eelmisel aastal kokku 229,3 miljonit eurot," seisis teates.

Eelmisel aastal laekus töötajate kindlustusmaksetest 112,8 miljonit eurot ja töötuskindlustushüvitistena maksis töötukassa välja 44,5 miljonit eurot. Tööandjate kindlustusmaksetest laekus 60,8 miljonit ja hüvitistena maksis töötukassa koondamise ja tööandja maksejõuetuse sihtfondist välja 13,1 miljonit eurot. Kokku oli töötuskindlustuse kulu (hüvitised, sotsiaalmaks hüvitistelt) eelmisel aastal 67,9 miljonit eurot.

Hetkel kuum