Äripäev • 26. aprill 2018 kell 4:52

A. Le Coqi eksport kasvas 63%

A. Le Coq´i juht Tarmo Noop  Foto: Andras Kralla

Soome Olvile kuuluva A. Le Coqi eksport kasvas tänavu esimeses kvartalis eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 63 protsenti.

Kokku müüdi esimese kolme kuuga Eestist väljapoole 5,2 miljonit liitrit. Esimese kvartali kogu müügist moodustas eksport 23% protsenti, ettevõtte juht Tarmo Noop prognoosib pressiteate vahendusel selle jätkuvat kasvu.

Noobi sõnul oli ekspordikasvu peamiseks mootoriks Läti-suunaline eksport, mis kasvas aastaga 6,6 korda ja moodustab kogu ekspordimahust ligi 40 protsenti.

“Välisturgudele liikus meie tehasest 30% õlledest, 51% long drinkidest ja 32% siidritest. Olen kindel, et need numbrid kasvavad veelgi,” on Noop veendunud. Kuigi suurim ekspordikasv toimus Läti suunal, tõusis esimeses kvartalis A. Le Coqi eksport ka 1,8 korda teistesse riikidesse.

A. Le Coqi peamised ekspordiriigid on Läti, Taani, Saksa, Tšehhi, Holland, Lõuna-Aafrika, Kreeka ja Venemaa. Kaugetest turgudest eksporditakse veel näiteks Austraaliasse, Taisse ja Kanadasse. Kokku ekspordib A. Le Coq 26 erinevasse riiki.

Hetkel kuum