Priit Pokk • 27 aprill 2018
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Henrik Igasta: lätlastel õige suund

Investeerimispankur Henrik Igasta (keskel) hinnangul aitab funktsionaalne kohalik kapitaliturg maandada majanduskriisi efekte.
Investeerimispankur Henrik Igasta (keskel) hinnangul aitab funktsionaalne kohalik kapitaliturg maandada majanduskriisi efekte.  Foto: Erik Prozes

Investeerimispankur Henrik Igasta ütles, et Läti riigifirmade erastamisplaan pole midagi üllatavat, kuid see on igatahes samm õiges suunas.

Samas märkis ta, et suuremat huvi pakuks see, kui nimekirjas oleks ka lätlaste telekommunikatsioonifirma Lattelecom. Igasta sõnas, et eeskätt võiks need erastamised huvi pakkuda pensionifondidele ning -kindlustustele, kellel seni investeerimisel alternatiive napib.

Äripäev kirjutas täna, et Läti valitsus analüüsib, kuidas tuua börsile juurde sadu miljoneid kapitali, sealjuures mõeldakse suurte riigifirmade osalist erastamist.

Igasta kirjeldas, et väikestel riikidel nagu Eesti ja Läti ongi väga oluline, et riik oleks börsi elavdamisel initsiatiivilooja. Seeläbi muutub ka investorkond aktiivsemaks ning teadlikumaks, kuna on, millega kaubelda. „Väikestel kapitaliturgudel peabki kohalik osalus olema väga suur, kuna keskmise jaeinvestori arusaam kohalikest aktsiatest on tõenäoliselt oluliselt parem kui tema arusaam Ameerika või Euroopa aktsiatest.“  

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt