Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Kaitseministeerium surub jala töötamise registri ukse vahele

õppused
õppused  Foto: Andres Haabu

Pärast seda, kui ettevõtted pannakse töötamise registrisse kandma andmeid töötajate asukoha kohta, saab kaitsevägi õiguse registri alusel hakata kordusõppustest kõrvale jäänud inimesi töö juurest otsima.

Kaitseministeerium näeb seda vaatepunktist, et neil on kaitseväekohustuse tagamiseks õigus kasutada kõiki riigi andmeid, teisalt on tegemist maksuotstarbelise registri kasutamisega hoopis teiseks eesmärgiks, mis seab küsimuse alla nii muudatuse proportsionaalsuse kui andmekaitse.

"See on tegelikult töötamise registri probleem olnud algusest peale: kui nii suur ja täpne andmebaas on kokku pandud, siis tulevad kõik ja soovivad seda kasutada oma eesmärkidel, mis ei ühti andmekogu eesmärkidega," kommenteeris Eesti Inimõiguste Keskuse juht Kari Käsper, kelle hinnangul on registri sellisel kasutamisel küsimuse all põhiseaduspärasus.

Tööandjal võimalust töötamise registrist välja jätta ei ole, see on ettevõtte käigus hoidmiseks vältimatu. Hoopis teine on lugu rahvastikuregistri, kaitseväekohustuslaste registri ja muude andmebaasidega, mida kaitseministeerium tavaliselt kasutada saab – nende täitmine ei ole inimestele vältimatu, samuti võib neil olla vähe motivatsiooni näiteks elukohaandmete uuendamiseks.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt