Maha põlenud hotelli omanik otsib endiselt vastuseid

03. mai 2018, 15:30
Otepääl hävis tules spaahotell Bernhard.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180503/NEWS/180509893/AR/0/AR-180509893.jpg

Jaanuaris möödus juba kaks aastat sellest, kui pärast endise töötaja ähvardusi põles Otepääl maha hotell Bernhard. Hotelli omanik pole siiani vastuseid saanud ning lõppu ei paista ka kindlustusseltsiga peetavas tsiviilvaidluses.

Mullu mais rääkis hotelli Bernhard omanik Madis Mutso tuleohutuskonverentsil jahmatava loo sellest, kuidas tulemöll võttis päästjate kohaletulekule vaatamata hotellis kiirelt võimust ning kuidas ta senimaani kindlustusseltsiga maid jagab.

Konverentsil osalejad uurisid Mutsolt, mida ta toimunule tagasi vaadates praegu hoones tuleohutust tagades teistmoodi teeks ning milliseid seadmeid paigaldaks. Mutso ütles, et ei näe tuleohutuse lisameetmete järele otsest tarvidust, sest hotelli konstruktsioonid pidasid tules vastu nii kaua, kuni vaba põlemine esimesel tunnil võimaldas.

„Signalisatsiooni lisateavitus omanikule ja näiteks kohalikule turvafirmale oleks täiendav võimalus,“ nentis ta. „Samas olen kuulnud lugusid, kus turvafirma saabub signaali peale kohale alles pool tundi hiljem põhjendusega, et neil on järjekord.“

Sumbunud uurimine

Eelmisel aastal kirjutas Postimees, et Mutso oli saanud mõni tund enne tulekahju puhkemist hotelli baaris töötanud Vladik Keibalt ähvardustega SMSi. Märtsis vastas prokuratuur kinnisvarauudised.ee järelepärimisele, et hotelli Bernard põlengu kriminaalmenetlus lõpetati eelmise aasta 20. oktoobril, sest uusi tõendeid ei olnud võimalik koguda, samuti ei õnnestunud kindlaks teha tulekahju täpset tekkepõhjust ega ka isikut, kelle süül põleng tekkis.

Madis Mutsole kuuluv osaühing Magri kaebas küll menetluse lõpetamise edasi riigiprokuratuuri, kuid see jättis määruse muutmata. Küll aga saab uute asjaolude ilmnemisel kriminaalmenetlust uuendada, lisas prokuratuur.

Bernhardi hotelli endisele baarmenile Vladik Keibale tulekahju uurimise käigus kahtlustust ei esitatud.

Vägikaikavedu kindlustajaga

Omaette vaidlus käib Magril ka kindlustusseltsiga. Kuna aasta jooksul pole selles vaidluses kohtuistungeid peetud, siis uuris kinnisvarauudised.ee maakohtult, kui kaugele põlengu lahkamisega jõuti. Harju maakohus vastas pressiesindaja vahendusel, et menetlus käib. ”Asi on mahukas ja aeganõudev ning otsust veel niipea ei paista. Ehk lühidalt – praegu millestki rääkida veel ei ole,“ märkis kohtu esindaja.

Vastuseks küsimusele, kas möödunud aasta mais teemaks olnud ekspertiis on tehtud ning millal on oodata järgmist kohtuistungit, sõnas pressiesindaja, et ei saa ekspertiisi kohta kommentaare anda ning et järgmise istungi aeg ei ole veel paika pandud.

Kindlustusseltsi etteheited hotellipidajale on, et nõukogudeaegse spordibaasi hoonest ümber ehitatud spaahotellil polnud päästeametiga kooskõlastatud kasutusluba ning samuti olevat omanikul täitmata mitu päästeameti ettekirjutust. Mutso nende väidetega ei nõustu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. May 2018, 15:29

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing