Äripäev • 25. mai 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Peeter Koppel: Tallinna Sadama aktsiast võib saada rahvaaktsia

Peeter Koppel  Foto: Erik Prozes

SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel märkis Tallinna Sadama aktsia esmapakkumise hinnataset kommenteerides, et sellest võib saada rahvaaktsia.

Koppel rääkis täna Vikerraadio hommikuprogrammis, et Tallinna Sadama aktsiat tõenäoliselt natuke ikka rabatakse ja rahvaaktsiaks see ilmselt saab.

„Tuleb aru saada sellest, et eestlastel ei ole mitte kunagi olnud nii palju deposiite kui praegu. See on üks aspekt,“ selgitas ta. „Teine aspekt on see, et deposiitide pealt teatavasti hetkel midagi ei teeni. Arvestades, milline olukord euroalal on, siis päriselt teenima deposiitide pealt ei hakka päris tükk aega veel.“ Ta lisas, et kui inimestel nüüd õnnestub natuke raha paigutada kuueprotsendilise dividenditootlusega, siis see on täiesti okei.

Täna teatas Tallinna Sadam, et nende esmase avaliku aktsiamüügi (IPO) hinnavahemik on 1,4-1,8 eurot.

Vikerraadios rääkinud Koppeli sõnul oodati dividendiaktsiat, mille dividenditootlus oleks hea - praeguses keskkonnas kas kuus või veidi üle selle. „Kui me vaatame seda hinnavahemikku, siis praeguste tulemuste pealt see dividenditootlus tulekski kuskil natuke üle kuue kuni kaheksani välja madalama otsa pealt,“ leidis ta.

Koppeli sõnul on institutsionaalsed investorid mõista andnud, et sellist dividenditootlust nad just ootasid. „Ja see tase, mis tuli, seda võib pidada pigem positiivseks üllatuseks,“ märkis ta.

Loe lähemalt ERRi uudisteportaalist ja kuula Vikerraadiost.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt