Äripäev • 14 juuni 2018

Pipedrive kaasas 50 miljonit dollarit

Timo Rein  Foto: Eiko Kink

Pipedrive kaasas täna investoritelt 50 miljonit dollarit, kavas on kasvada ja katsetada näiteks masinõppe ja tehisintellekti võimalusi.

Investeeringut juhtisid riskikapitaliettevõte Insight Venture Partners ning juba olemasolev investor Bessemer Venture Partners. Investeeringus osalesid ka Pipedrive'i varasemad investorid Rembrandt Venture Partners ja Atomico.

Pipedrive’i juhi ja kaasasutaja Timo Reinu sõnul märgib uue investeeringu kaasamine lisaks ettevõtte kasvu kiirendamise võimalikkusele uue partneri lisamist. „Me pole kunagi otsinud vaid investeeringuid, alati partnerlust inimeste ja ettevõtetega, kes usuvad meile sarnaselt, et tehnoloogiaettevõtted lahendavad lõppkasutaja elus või töös ettetulevaid probleeme ja keerukusi," ütles ta pressiteate vahendusel.

Masinõpe, tehisintellekt, uued turud

Insight Venture Partnersi lisandumine räägib tena sõnul peamiselt ettevõtte potentsiaalist. "Selle üle on meil hea meel. Meie õnnestumine on otseselt seotud meie klientide õnnestumistega, mistõttu kasutame investeeringust saadud raha toote kasulikkuse suurendamiseks," ütles ta. "Näiteks oleme muutmas kogu arendusorganisatsiooni töömudelit ja -meetodeid, et muu hulgas lühendada arendustsükleid. Katsetame ka masinõppe ja tehisintellekti võimalusi ja uurime mõningaid uusi turge,” lisas Timo Rein.

C seeria investeeringuga koos on Pipedrive riskikapitali investoritelt kaasanud üle 80 miljoni dollari. B seeria investeeringu suuruseks oli 17 miljonit dollarit ning seda juhtis 2017. aasta jaanuaris Atomico.

Pipedrive on 2010. aastal loodud müügijuhtimise tarkvara (CRM), mis aitab kiiresti kasvavatel ettevõtetel hallata keerukaid või pikki müügiprotsesse. Pipedrive'i müügitööriist aitab müügiinimestel visualiseerida nende tööprotsessi ja keskenduda tegevustele, mis viivad tehinguid edasi. Pipedrive’i kasutavad enam kui 75 000 ettevõtet 170 riigis üle kogu maailma.

Pipedrive'i kontorites New York'is, Lissabonis, Londonis, Tallinnas ja Tartus töötab 400 inimest. Eestis töötab Tallinna ja Tartu kontorites ligi 300 inimest ning ettevõte plaanib töötajate arvu kasvatada Tallinnas ja kahekordistada Tartus. Tallinas loodab Pipedrive uude büroohoonesse Mustamäe tee alguses kolida 2018. aasta lõpus.

Insight Venture Partners on riskikapitali- ja erakapitali investeerimisfirma, mis investeerib suure kasvupotentsiaaliga ja traditsioonilisi ärisid muutvatesse tarkvaraettevõtetesse. Insight on asutatud 1995. aastal, kaasanud üle 18 miljardi dollari ning investeerinud üle 300 ettevõttesse kogu maailmas.

Bessemeri Venture Partners (BVP) on üks vanimaid riskikapitaliettevõtteid maailmas, mis investeerib B2C, B2B ärimudeliga ning tervishoiualal tegutsevatesse iduettevõtetesse. BVP on investeerinud Pinterest’i, Twitch’i, Blue Apron’isse ja Skype’i ning aidanud 122 oma portfelli kuuluval ettevõttel edukalt börsile minna, nende hulgas SendGrid, Twilio, MindBody, Shopify, Wix, Yelp ja LinkedIn.

Hetkel kuum