Meelis Mandel • 27. juuni 2018 kell 7:19

Palo: eriplaneeringuid erainvestoritele enam ei tule

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urvo Palo  Foto: Andras Kralla

Väga tõenäoliselt me eriplaneeringuid eraprojektidele enam ei tee, ütles Äripäeva raadio hommikuprogrammis tselluloositehase projektist rääkinud ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urvo Palo.

"Muidugi on kahju, et me sellise otsuse pidime tegema. Kuid elu on selline ettearvamatu," lausus Palo. Tema sõnul olud muutusid – kui algselt valitsus otsustas eriplaneeringut alustada, siis tehti seda parimas usus. "Me ei mõelnud, et eriplaneering oleks tehtud kohalikest kogukondadest üle minemiseks. Tahtsime oma õla alla panna nii suurele projektile, sest Eestis on vaja projekte, mis puitu väärindavad," lausus ta.

"Kui aga oli näha, et emotsioonipõhiselt ei soovitud uuringuid ega fakte ja inimestel on õigus emotsioonile, arenes protsess faasi, kus oli selge, et tehast sellisel moel ei tule. See oli aus, et olukorras, kus seda nagunii ei tule," rääkis Palo. 

Valitsuses oli tema sõnul laual kolm varianti: esiteks lõpetada eriplaneering, teiseks laiendada eriplaneeringu piirkonda ja kolmandaks minna uuringutega edasi ja otsustada lõpus. "Otsustasime esimese kasuks, kuna teine ja kolmas olid koera saba lõikamine," lisas ta.

Kuula intervjuud Urve Paloga alates 41:30. 

Palo sõnul valitsus "väga tõenäoliselt eriplaneeringuid eraprojektidele enam ei tee". "Jäägu see siis suurte infraprojektide jaoks nagu tee-ehitus. Äriprojektid pole sellise kaaluga, kus on vaja nui neljaks ära teha. Siin tuleb võtta aeg, et kogukondadega rääkida. See oli nii ja jääb."

Küsimuse peale, kas valitsus jätkab tselluloositehase investoritega kuidagi läbirääkimisi, vastas Palo, et ta rääkis minister Janek Mäggiga just täna hommikul ja viimane ütles, et tema ametnikud on investoritega kohtunud ja tema kohtub lähiajal.

"Eks see on investorite otsus, kas ja kuidas edasi lähevad. Riik ei takista, kuid me ei jätka seda protsessi eriplaneeringuga," lausus Palo.

Hetkel kuum