Keskkonnaamet kaalub Ragn-Sellsilt kompleksloa äravõtmist

Maarja-Liis Orgmets 03. juuli 2018, 17:00
Rain Vääna, Ragn-Sellsi juht.
https://www.aripaev.ee/storyimage/ea/20180703/NEWS/180709929/AR/0/AR-180709929.jpg

Keskkonnaamet kavatseb jäätmekäitlusfirmale Ragn-Sells tootmishoone põlengu tõttu ettekirjutusi teha, kaalutakse nii kompleksloa peatamist kui ka jäätmekäitluse piiramist.

Keskkonnaameti pressiesindaja Sille Aderi sõnul kaalutakse Ragn-Sellsilt mõne jäätmeliikide käitlemisõiguse äravõtmist ettevõttes viimasel ajal toimunud põlengute tõttu. Ühe võimalusena on üleval ettevõtte kompleksloa kehtivuse peatamine kuni üheks aastaks, kui selgub, et praeguses kompleksloas olevaid tingimusi on rikutud. „Aga seda saab teha alles siis, kui selguvad põlengu täpsemad asjaolud,“ rõhutas Ader ning lisas, et põlengu asjaolude uurimisega tegeleb päästeamet.

Kui keskkonnaamet otsustab Ragn-Sellsi kompleksloa kehtivuse peatada, ei ole Ragn-Sellsil enam õigust tegutseda. Keskkonnakompleksluba on suure keskkonnamõjuga ettevõtete tegevuse tulemusel tekkiva saaste vältimisele ja kontrollimisele suunatud keskkonnakorralduse vahend, mis on jäätmekäitluse valdkonnas tegutsemiseks hädavajalik.

Teise võimalusena kaalutakse Ragn-Sellsilt teatud jäätmeliikide käitlemisõiguse äravõtmist ning sel juhul tegevusluba ei peatata. Praegu pole keskkonnaamet veel otsustanud, milliste jäätmeliikide käitlemisõigust ära võtta plaanitakse. Otsus peaks selguma järgmisel nädalal. Arutluse all on nii väliterritooriumil ladustatud katmata jäätmed, mida ei tohi katmata kujul õues ladustada, kui ka jäätmed siseruumides, mis võivad tekitada põlenguid, näiteks jäätmekütused.

Ragn-Sellsi Suur-Sõjamäel asuvas jäätmekäitlusjaamas on viimase pooleteise kuu jooksul toimunud kaks põlengut. Viimane eelmisel nädalavahetusel, kui süttis prügikütuse tootmishoone.

Ragn-Sellsi juhatuse esimees Rain Vääna ei olnud uudist kommenteerides keskkonnaameti plaanidega kursis. „Mulle tundub, et see väide ei vasta tõele, mis nad on välja öelnud,“ sõnas Vääna ning lisas, et Ragn-Sells jätkab jäätmete vastuvõtmist ja teenuste osutamist klientidele. Samuti jätkatakse põlengutega kaasnenud rahalise kahju väljaselgitamist, mis peaks selguma lähinädalatel.

Ragn-Sellsi vastulauset saab lugega siit

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. July 2018, 17:24

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing