Äripäev • 7. august 2018 kell 7:11

Veriff palkas Tiit Paananeni

Eesti tehnoloogiaettevõtte Veriff arendusjuhiks asub Tiit Paananen, kes aastatel 2005-2013 töötas Skype’is.

Veriffis saab Paananeni vastutusvaldkonnaks tarkvara- ja tootearendusmeeskondade kasvatamine ning teenuse kvaliteedi tagamine. Tema eesmärk on arendada turvaline ja mugav isiku autentimise tööriist, kus ei pea identiteedi kinnitamiseks oma füüsilist asukohta muutma.

“Usaldusväärsete suhete loomine virtuaalsetes keskkondades on kitsaskoht, mille lahendamine on endiselt suur väljakutse. Ometi põhineb virtuaalne äri usaldusel. Skype’i eesmärk oli tagada, et kõik maailma inimesed saaks omavahel tasuta suhelda videokõne vahendusel. Pipedrive teeb sadade tuhandete müügiinimeste elu lihtsamaks nii, et nad saaks keskenduda oma põhitegevusele. Veriff võimaldab luua internetis usaldusväärseid suhteid konverteerides isikut tõendav dokument turvaliselt digitaalseks identiteediks – inimene kuhugi liikuma ei pea, piisab vaid dokumendist ja nutiseadmest,” rääkis Paananen pressiteate vahendusel.

Veriff asutaja ja tegevjuhi Kaarel Kotkase sõnul saab Veriff Paananeni kogemuste toel kiiremini kasvada.

Viimased kolm aastat töötas Paananen Pipedrive’i kvaliteedijuhina.

Veriff pakub isikutuvastamise teenust virtuaalsetes keskkondades. Ettevõtte asutas 2015. aastal Kaarel Kotkas poolt. Toode toodi turule 2016. aasta juunis, kui kaks ettevõtet – Inbank ja Hansapost – integreerisid Veriffi teenuse vähendamaks isiku taustakontrolli protseduurist tulenevaid äririske. Tänavu kevadel paigutas Nordic Business Report Kaarel Kotkase Põhja-Euroopa 25 kõige mõjukama noore ettevõtja hulka. Tänaseks on Veriffil rohkem kui 60 klienti üle maailma. Nende hulka kuuluvad finants- ja jagamismajanduse ettevõtted ning veebikaubamajad. Veriff on maailma mainekaima startup-kiirendi Y-Combinator vilistlasettevõte, mis on kaasanud 8,4 miljonit dollarit riskikapitali investeeringuid.

Hetkel kuum