Lõhmuse osalusega fond investeerib Leedu külmutusseadmetesse

Äripäev 08. august 2018, 11:51
Rain Lõhmus
https://www.aripaev.ee/storyimage/ea/20180808/NEWS/180809757/AR/0/AR-180809757.jpg

Rain Lõhmuse osalusega erakapitalil põhinev fond Livonia Partners investeerib Leedu külmutusseadmete tootjasse Freor.

Livonia Partners omandab ettevõttest Freor 33protsendilise osaluse, mis seni kuulus Kesk- ja Ida-Euroopa erakapitalifondile Accession Mezzanine Capital. Livonia tahab investeeringuga toetada mitmele Euroopa juhtivale jaekaubandusketile energiatõhusaid ja keskkonnasõbralikke külmutusseadmeid tootva Freori kiiret kasvu eksportturgudel.

Ettevõttele on toonud kiire kasvu külmutatud toidu müügi tõusust suurenenud nõudlus. Eelmisel aastal saavutas Freor käibeks rekordilised 36 miljonit eurot.

Livonia Partnersi partner ning üks asutajatest Mindaugas Utkevičius märkis, et nad on Freroriga suhelnud üle viie aasta ja alati uskunud ettevõtte kõrgesse potentsiaali ning tugevasse turupositsiooni. “Väljuv investor on ettevõtte visiooni palju panustanud ning nüüd on Livonia kord aidata kasvatada välisturgudele orienteeritud Baltikumi tööstusettevõtet. Just selliste ettevõtetega töötamine ongi üks meie fookuseid, ” sõnas Utkevičius. “Freor sobib ideaalselt meie investeerimisstrateegiaga ning usume, et suudame suurelt ettevõtte kasvu panustada”.

Väljuv erakapitalifond Accession Mezzanine Capital investeeris ettevõttesse 2015. aastal. Mezzanine Managementi fondihaldur Piotr Sadowski ütles pressiteate vahendusel, et Freori viimaste aastate kiire kasv on loonud fondile väljumiseks sobiva hetke.

Freori asutaja, enamusaktsionär ning tegevjuht Rytis Bernatonis ütles teates, et nad valisid järgmiseks kasvufaasiks Livonia nende tugeva rahvusvahelise kogemuse tõttu. „Freori järgnevate aastate strateegia keskendub mahtude suurendamisele, tootmisprotsesside optimeerimisele ning ülemaailmsele laienemisele,” ütles Bernatonis.

Ettevõte müüb ligikaudu 90 protsenti toodangust välisturgudele. Peamised eksporditurud on Lääne-Euroopa ja Põhjamaad ning vähemal määral SRÜ riigid, Lähis-Ida, Aasia ning Lõuna-Aafrika.

Freor Livonia Partners fondi viies investeering. Livonia eesmärk on investeerida hästi juhitud ja kasvavatesse Baltikumi ettevõtetesse. 2016. aastal ostis fond Eesti termopuidu ja saunamaterjalide tootja Ha Serv ning Tallinnas asuva aianduskeskuse Hortes. 2017. aastal omandas Livonia Lätis ja Leedus tegutsevas võrgu- ja turvalahenduste ettevõtte Santa Monica Networks ning Leedu kaabellevivõrgu operaatoris Cgates.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. August 2018, 11:50

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing