Tõnu Tramm • 31. august 2018 kell 6:04

Eesti veoki haagisest leiti Poola piiril 20 illegaali

Budziska piiriületuspunkti lähedal Poolas leiti 9. augustil Eesti veoki koormamata poolhaagisest 20 Vietnamist pärit illegaali, kirjutab logistikauudised.ee.

Poola piirvalve poolt Youtube'i üles laetud video.  Foto: kuvatõmmis

Ettevõte, mille kirjadega haagis oli, ei soovi juhtunut kommenteerida, teatades vaid, et see haagis on müüdud juba aastaid tagasi, vahendab logistikauudised.ee.

Leedu meediaväljaanne trans.info kirjutas läinud nädalal Poola piiril toimunud juhtumist, kus Poola piirivalveameti ja politsei koostöös tabati Eesti veoki koormamata poolhaagisest 20 ebaseaduslikku sisserändajat Vietnamist: kaksteist 14-38-aastast meest ning kaheksa 14-29 aasta vanust naist. Haagises muud kaupa ei olnud, mis viitab juhi teadlikule tegevusele. Autot juhtis Eesti elamisluba omav kodakondsuseta 53aastane mees, keda kahtlustatakse tahtlikus inimestega smugeldamises ning keda ähvardab kuni kaheksa aastat vangistust.

Illegaalid saadeti tagasi Leetu, ehk riiki, kus nad viimati viibisid. Loo juures on avaldatud ka Poola piirvalve poolt Youtube'i üles laetud video, mille alguses on näha nii haagise number, kui ka ühe Eesti transpordiettevõtte logo ja veebiaadress.

Selleks ettevõtteks on Tallinnas tegutsev transpordiettevõte Irjako OÜ, kelle omanik ja juhatuse liige Allan Suuban jäi logistikauudiste küsimustele vastates napisõnaliseks ning ei soovinud teemat pikemalt kommenteerida. Tema sõnul on haagis müüdud juba aastaid tagasi ning rohkem neil sel teemal midagi lisada ei ole.

Vaata videot ja loe pikemalt Äripäeva teemaveebist logistikauudised.ee.

Hetkel kuum