Äripäev • 13. september 2018 kell 10:00

Olainfarmi kohal vaenuliku ülevõtmise kahtlus

Läti börsifirma Olainfarmi surnud suuromaniku Valeri Malõgini noorima tütre hooldaja Signe Baldere-Sildedze ja tütar Nika Saveljeva esitasid õiguskaitseorganitesse avalduse uurida ettevõtte vaenulikku ülevõtmist, annavad nad pressiteatega teada.

Foto: Olainfarm

Nad kutsuvad üles kaitsma ravimifirma Olainfarm aktsionäride ja omanike huve, sest viimaste päevade sündmused viitavad nende hinnangul ettevõtte vaenuliku ja ebaseadusliku ülevõtmise katsele. Teates on kirjas, et ebaseaduslikul viisil said ettevõtte juhtkonda kaheldava reputatsiooniga inimesed, kes ei varja oma võimalust mõjutada uurimisorganeid ja kohut. Nende hinnangul on põhjust arvata, et nende eesmärk on varade väljaviimine ettevõttest ja kellegi kolmanda kasuks ettevõtte hinna alandamine turuhinnast madalamaks.

Signe Baldere-Sildedze lahkus 11. septembril Olainfarmi nõukogust, kuna ei pea võimalikuks koostööd nõukogu liikmetega.

4. septembril tehti nõukogu liikmete seas muudatusi, sinna valiti Pavel Rebenok, Martins Kriekis, Irina Malõgina ja Signe Baldere-Sildedze, kelle hiljem vahetas välja Daina Sirlaka.

Kriekise puhul kahtlustatakse huvide konflikti, kuna ta kuulub ka ettevõtte juhatusse, mille omanik on Olainfarmi konkurendi Grindeksi omanik Kirov Lipmans.

Lipmans on korduvalt kinnitanud, et osalemine Olainfarmis või sinna investeerimine teda ei huvita.

Olainfarmi suuromanik Valeri Malõgin suri ootamatult mullu detsembris 52 aasta vanuses. Ärilehe Dienas Bizness 2016. aasta rikaste edetabelis oli Malõgin 7. kohal ning tema varanduse väärtuseks hindas väljaanne 70 miljonit eurot.

Malõgini rajatud Olainfarm on Läti üks suuremaid ettevõtteid, mille esimese poolaasta käive oli tänavi 61,8 miljonit eurot ja kasum 5,8 miljonit. Ettevõtte toodetavaid ravimeid eksporditakse üle 50 riiki.

Malõgini kui ettevõtte suuraktsionäri surmale reageeris detsembris ka börs – Olainfarmi aktsia langes uudise peale päevaga 6,49%.

Hetkel kuum