Äripäev • 13. september 2018 kell 7:23
Luminor.   Foto: Reuters/Scanpix

Moody's kinnitas Luminori hoiuste krediidireitinguks Baa1

Reitinguagentuur Moody’s teatas täna, et kinnitab Luminori panga hoiuste krediidireitinguks Baa1 ning annab sellele stabiilse väljavaate.

Reitingud vastavad investeerimisjärgu tasemele ning põhinevad reitinguagentuuri Moody's hinnangul Luminori kohustuste kvaliteedile ja krediidikõlblikkusele. Reitingud võtavad arvesse maailma juhtiva investeerimisfirma Blackstone’i enamusosaluse omandamise positiivset mõju.

Määratud reitingud, sealhulgas pika- ja lühiajaliste välis- ja kohalikus valuutas hoiuste reitingud Baa1/Prime-2, kinnitavad, et Luminoril on tugev ning mitmekesine laenuportfell ja pank täidab kõik finantskohustused õigeaegselt.

„Oleme üles ehitamas Baltikumi juhtivat finantsteenuste pakkujat, mis on loodud unikaalsena siinsete ettevõtete ja tegusate inimeste vajaduste jaoks. Strateegia elluviimiseks sihime täpsemalt tegevusi, suurendame kasumlikkust ja kindlustame panga tugeva kapitaliseerituse. Hoiame esimese taseme põhiomavahendid üle 17%, mis on kõrgem seadusega nõutavast. Meil on kavas järk-järgult kasvatada hoiusteportfelli ning asendada emapankade rahastus keskpika ja pikaajalise stabiilse rahastamisega finantsturgudelt. Kahtlemata saab Luminorist üks Baltikumi huvitavamaid investeerimisobjekte,“ rääkis Luminori grupi tegevjuht Erkki Raasuke.

Esialgne tagatiseta võlakirjade reiting Baa2 näitab, et Luminor täidab oma ärieesmärke klientide hoiuste kaasamisel ning plaanib keskpika ja pikaajalist rahastuse saamist finantsturgudelt, et järk-järgult asendada praeguste omanike Nordea Banki ja DNB Banki poolne finantseerimine.

Lisaks kinnitas Moody´s Luminorile baaskrediidihinnangu Ba1 ja vastaspoole lühi-ja pikaajaline riski hinnangu A3/Prime-2. Reitinguagentuuri hinnang näitab, et ehkki Luminori omanike struktuur on hiljuti muutunud ja Luminoris toimub piiriülene ühinemine, on panga finantsprofiil tugev.

Moody´s Investor Service lõpetas reitinguga seotud analüüsi 13. septembril. Reitingut taotleti panga algatusel Eesti üksusele. Kinnitatud reitingud sisaldavad ettevaatavat hinnangut Luminori grupi tegevusele tervikuna, võttes arvesse muutuvat omanike ringi ja Luminori piiriülest ühinemist, mille tulemusel saab 2019. aasta jaanuarist Eesti üksus grupi peakontoriks ning Läti ja Leedu üksused filiaalideks.

Hetkel kuum