Venemaa kirik peab krüptokaevandamise eest maksma

Kirik Venemaal.  Foto: Shutterstock
Äripäev • 21. oktoober 2018 kell 15:36

Venemaal Irkutskis asuv kirik peab kohtuotsuse järgi elektri eest kõrgemat hinda maksma, sest kirikus kaevandati krüptoraha.

Elekter on Venemaal eraisikutele ja teatud asutustele, nagu kirik, odavam. Krüptoraha kaevandajatele aga kehtib kõrgem tasu, kirjutab portaal CCN.

Piirkonda elektriga varustav Irkutskenegro täheldas, et kiriku elektrikulu kasvas märgatavalt. Inspektorid avastasid kirikust ka krüptokaevandamiseks vajalikku tehnikat.

Kirik eitas krüptoraha kaevandamist, kuid kohus otsustas elektriettevõtte kasuks. Kirik väitis, et suur kogus elektrit kulus kütmisele ja religioossete materjalide valmistamiseks. Kohus ei jäänud seda uskuma, sest enamik tarbimisest leidis aset suvel, seega ei olnud põhjendus kütmise kohta loogiline.

Kuigi kohtuotsus puudutab üksikjuhtumit, võib sel olla laiem mõju kõigile, kes kodudes krüptoraha kaevandavad, leiab portaal.

Venemaal on krüptokaevandamine popiks saanud. Üks valdkonna eestkõneleja on president Vladimir Putini nõunik internetiasjades Dmitri Marinitšev, kes hiljuti kaasas Russian Miner Coini ICOga miljoneid dollareid.

Hetkel kuum