Šotimaa idaranniku lähedal seisavad sellest kevadest meres uued tuulegeneraatorid, millega on püstitatud juba mitu maailmarekordit, kirjutab novembri Imeline Teadus.

- Vattenfalli tuulikud Šotimaa lähistel.
- Foto: Vattenfall
Näiteks oli esimese, aprillis püstitatud tuuliku võimsus 8,8 MW, milleni polnud ükski tuulegeneraator varem jõudnud. Projekti taga on Rootsi energiaettevõte Vattenfall, generaatori valmistas Taani firma Vestas ja kokku kuulub tuuleparki 11 tuulikut koguvõimsusega 93,2 MW. Pargi aastane energiatoodang on võrdne 70 protsendiga Aberdeeni elektritarbimisest. See linn on elanike arvult võrdne umbes kahe Tartuga.
Seotud lood
Steelhouse Group Estonia OÜ ja
1UP Technology OÜ viisid koostöös Estoveri piimatööstusega ellu uue riivjuustu ja juustukuubiku transpordiliini projekti. Eesmärk oli luua uuenduslik, retseptipõhiselt konfigureeritav ja automatiseeritud tootmisliin, kus toimuks automaatne maitseainete ja muude lisandite doseerimine, samuti ka liinide automaatne pesemine. Lahendus pidi olema lihtsalt hallatav ja suuteline vajadusel korrigeerima inimlike vigade tõttu tekkinud sisendvigu – tänu nutikale juhtloogikale ja paindlikule automatiseerimissüsteemile.