Äripäev • 4 november 2018

Raadiohommikus: milline näeb Eesti kinnisvaraturg välja kevadel?

Esmaspäevases hommikuprogrammis tuleb juttu sellest, mis suunas liigub kinnisvaraturg.  Foto: Andras Kralla

Kui kaua kestab kinnisvaraturul hinnaralli ja millised on ärikinnisvara suundumused? Nendele küsimustele kuulete vastuseid esmaspäeval Äripäeva raadio hommikuprogrammis, kus üheks külaliseks on RE Kinnisvara vanempartner Monica Meldo.

Esmaspäeval hakkab Euroopa Parlament arutama piiriüleste maksete määrust, mis sunnib finantsteenuste pakkujaid muutma oma teenuste hinnad senisest läbipaistvamaks. Lars Trunin TransferWise’ist selgitab hommikuprogrammis, kuidas praegu tehingutasusid klientide eest peidetakse.

Brexiti mõjudest teeb ülevaate advokaadibüroo Eversheds Sutherland Ots & Co partner Risto Rüütel.

LHV maaklertegevuse juhi Sander Pikkeliga räägime, milline investeerimisstrateegia tõi edu reedel lõppenud aktsiamängus "Börsihai".

Hommikuprogrammi juhivad Indrek Mäe ja Aivar Hundimägi.

Päev jätkub nelja saatega.

11.00–12.00 "Äripäev eetris". Möödunud nädala kuumimad teemad võtavad kokku arvamustoimetajad Erki Varma ja Askur Alas.

12.06–12.15 "Müügiminutid". Räägime sellest, et kuidas müüa ideed ja unistust tootest – kuidas panna partnerid uskuma ja ületada nende kõhklused? Kuidas sellises müügitöös iseennast häälestada? Külaliseks Imepilt Studiose partnersuhete juht Gretel Aess .

13.00–14.00 "Tööstusuudised eetris". Saates on külas Hekoteki juht Heiki Einpaul, kes on ühtlasi aasta töösturi konkursi nominent. Saates on juttu ekspordist, tööjõuprobleemidest, poliitikast ja Heiki Einpaulist kui juhist. Saadet juhib Harro Puusild.

15.00–16.00 "Lavajutud". Saade on salvestatud majanduskonverentsil „Äriplaan 2019“. Esimeses pooles kõneleb Eesti Panga president Ardo Hansson, kes ärgitab ettevõtjaid rohkem ja targemalt investeerima, et aidata kaasa tähtsate ja kahe silma vahele jäänud valdkondade arengule ning majanduskasvule. Viimast aastat ametis olev Hansson hoiatab, et praegused intressid ei jää kestma igavesti, vaid eluasemelaenude intressid kerkivad edaspidi praegustest kõrgemale.

Teisena saab sõna ehitusettevõtja, Oma Ehitaja nõukogu esimees ja Eesti Tööandjate Keskliidu esimees Tiit Kuuli. Juttu tuleb Eesti Tööandjate Keskliidust kui mõjukaimast ettevõtjaid esindavast organisatsioonist, mida iseloomustab keskendumine suurele pildile – Eesti majanduse konkurentsivõime parandamisele ja inimeste heaolu kasvatamisele. Kuuli sõnul on Eesti arengu aluseks ja Eesti inimeste heaolu võtmeks erasektori tööandjad.

Hetkel kuum