Äripäev • 13. november 2018 kell 6:08

LHV teenis eelmisel kuul 2 miljonit eurot tulu

LHV kasumi kasv vastas ootustele.   Foto: Eiko Kink

AS LHV Group teenis oktoobris konsolideeritud puhaskasumit 2,0 miljonit eurot. LHV Groupi juhataja Madis Toomsalu sõnul toetas kasumit eelmisel kuul jätkunud laenuportfelli kiire kasv.

Seejuures teenis AS LHV Pank 1,4 miljonit eurot puhaskasumit ja AS LHV Varahaldus 0,7 miljonit eurot. "Saavutatud tulemus summas 38 miljonit eurot oli ajaloo parim. Kasv tulenes nii ettevõtete kui ka kodulaenude portfellist, osaliselt ka varem sõlmitud lepingute, kuid veel väljastamata laenusummade arvel," selgitas Toomsalu.

Laenuportfell püsib tugev, varasemast erinevaid kliente pole eraldi jälgimise alla lisandunud. Intressitulud on tugevad ja kasvamas. "LHV fondid pidasid oktoobri aktsiaturgude langusele suhteliselt hästi vastu, aktiivselt juhitud pensionifondid olid konkurentidest selgelt parema tulemusega," märkis Toomsalu.

Muudest olulistest sündmustest otsustas LHV Groupi nõukogu, lähtudes finantsinspektsiooni hinnangust ning lisades sellele sisemised puhvrid, kehtestada minimaalseks koguomavahendite suhtarvuks 15,5% ning minimaalseks esimese taseme omavahendite suhtarvuks 12,1%.

"Ühtlasi teavitasime LHV allutatud võlakirjade emissioonist, mille märkimise periood algab 14. novembril," ütles Toomsalu.

"Finantstulemustes kajastuvaid ühekordselt tavapärasest suuremaid kulusid tasandasid madalamad krediidikulud, LHV Groupi kasum summas 2 miljonit eurot vastas ootustele," lausus Toomsalu.

LHV Group on suurim kodumaine finantskontsern ja kapitali pakkuja Eestis. LHV Groupi peamised tütarettevõtted on LHV Pank ja LHV Varahaldus.

LHVs töötab 380 inimest ja LHV pangateenuseid kasutab üle 156 000 kliendi. LHV hallatavatel pensionifondidel on üle 177 000 aktiivse kliendi.

Hetkel kuum