Äripäev • 9. detsember 2018 kell 8:10

Alustav ettevõtja suunatakse EASist uude kohta

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist allkirjastas käskkirja, mille järgi toimuks riigipoolne esmane suhtlus alustavate ettevõtjatega alates järgmisest aastast maakondlikes arenduskeskustes.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on otsustanud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ülesandeid vähendada.  Foto: Postimees/Scanpix

Arenduskeskused võtavad täielikult enda kanda ettevõtlike inimeste (sealhulgas noorte), alustavate ja piirkondlike ettevõtjate avaliku sektori poolse toetamise ja teenindamise nii, et Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) vahendustegevus jääks ära, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium. "Maakondlike arenduskeskuste võrgustik saab olema katusorganisatsioon, millega ministeerium suhtleb otse ning seega kaob vajadus sõlmida iga maakonna arenduskeskusega eraldi leping, mida EAS seni on teinud. Ministeerium saab edaspidi tegeleda vahetult arenduskeskuste tegevuse juhtimise, koostöö edendamise ja tulemuste seirega," selgitas ministeerium pressiteates.

Tammisti sõnul ei muutu ettevõtjale suunatud toetused. "Riigi pakutavad teenused koonduvad lihtsalt ühte kohta," ütles minister.

Seni EASi vastutusel olnud ja alustavale ettevõtjale suunatud programmilised tegevused liiguvad maakondlike arenduskeskuste juurde mitmes järgus. Sisulisi suuniseid alustavatele ettevõtjatele teenuste pakkumiseks annab majandusministeerium maakondlike arenduskeskuste võrgustikule juba praegu, 2019. aasta algusest läheb EASilt ametlikult üle ka programmi elluviija roll. Rakendusüksuse rolli võtab alates 1. aprillist enda kanda Riigi Tugiteenuste Keskus, kui EAS on lõpetanud maakondlike arenduskeskuste 2018. aasta töötulemuste ülevaatamise.

Majandusministeerium täpsustas, et EAS jätkab vastavalt oma strateegiale tööd suure lisandväärtusega eksportivate ettevõtete ja välisinvestorite suunal, et aidata kaasa Eesti majanduse pikaajaliste strateegiliste eesmärkide saavutamisele.

Hetkel kuum