Jaga lugu:

Saksa suurpankade ühendamine seab ohtu kümned tuhanded töökohad

Saksa kahe suure panga ühinemine rõõmustas börsil kauplejaid, kuid teeb pankadega seotud investorid, valitsuse ja töötajad murelikuks  Foto: Reuters/Scanpix

Saksa Deutsche Banki ja Commerzbanki võimalik ühinemine võib küll aktsiaturud hüppama panna, kuid võib võtta töö 30 000 inimeselt.

Deutsche Banki nõukogusse kuuluva Verdi ametiühingu esindaja Jan Duscheck hoiatas Saksa televisioonis, et pikemas perspektiivis on ühinemine oht 30 000 töötajale ja lühemas perspektiivis 10 000 inimesele, kirjutas Reuters.

Saksamaa riigikantselei juht Helge Braun kinnitas ajalehele Bild, et valitsus kavatseb liitumist hoolikalt jälgida ja kui see peaks kaasa tooma tuhandetesse ulatuva koondamise, siis on selle õnnestumine keeruline. "Valitsus ei jää kunagi nii suurte tehingute kõrval passiivseks," kinnitas ta.

Deutsche Banki aktsia hind oli esmaspäeva lõunal tõusnud 4,3 protsenti ja Commerzbankil 6,8 protsenti.

Möödunud aastal Deutsche Banki krediidireitingut langetanud Standard & Poor's märkis, et õnnestunud ühinemine võiks tuua märkimisväärse efektiivsuse kasvu, kuid ebakindluse ja riskide realiseerumise oht on suur. Lisaks järelevalveametite ja konkurentsiga seotud küsimustele on karta, et ühinemisjärgne restruktureerimine ja soovitud efektiivsuse saavutamine võtab aega aastaid.

Ka Deutsche Banki suurinvestorid on Reutersi edastuse järgi pühapäeval teatatud ühinemiskõneluste suhtes ettevaatlikud. Vähemalt kaks anonüümseks jäänud suurinvestorit kinnitas väljaandele, et neile jääb ühinemine arusaamatuks. Neile lisandub oodatav ametiühingute vastuseis. Duschecki sõnul on enamik kadumisele määratud töökohtadest Saksamaal.

Deutsche Bank on ei ole korralikku kasumit näidanud 2008. aasta kriisist saadik. Commerzbankis 15protsendilise osalusega Saksamaa valitsus aga soovib kahe panga liitumist, et sektoris oleks üks tugev pank, mis suudaks paremini toetada ekspordile suunatud majandust.

Deutsche Banki ja Commerzbanki turuosa on 20 protsenti, kahes kontsernis töötab kokku 140 000 inimest, neist 91 700 Deutsche Bankis.

Jaga lugu:
Hetkel kuum