Äripäev • 20 märts 2019

Tootjahinnad kerkisid aastaga

Mäetööstus on üks valdkond, mis tööstuses hindu kergitas.  Foto: Andras Kralla

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks kerkis veebruaris võrreldes eelmise aasta veebruariga 0,6 protsenti, teatas statistikaamet.

2018. aasta veebruariga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnatõus elektri- ja soojusenergiaga varustamises, toiduainete ja kütteõlide tootmises ning mäetööstuses. Lisaks hinnalangus elektroonikaseadmete tootmises.

Jaanuariga võrreldes langes tootjahinnaindeks 0,5 protsenti. Tootjahinnaindeksit mõjutas veebruaris võrreldes jaanuariga keskmisest enam hinnalangus elektri- ja soojusenergiaga varustamises, samuti hinnatõus kütteõlide ja toiduainete tootmises.

Ekspordihinnaindeks tõusis veebruaris võrreldes jaanuariga 0,8 protsenti ja võrreldes eelmise aasta veebruariga 1,0 protsenti.

Eelmise kuuga võrreldes tõusis keskmisest enam naftatoodete, jookide ning kummi- ja plasttoodete hind, samal ajal langes elektrienergia, rõivaesemete ja puidutoodete hind.

Impordihinnaindeksi muutus oli veebruaris võrreldes jaanuariga samuti 0,8 protsenti ja võrreldes 2018. aasta veebruariga 1,4 protsenti.

Jaanuariga võrreldes tõusis keskmisest enam naftatoodete, toormetsa ning erinevate masinate ja seadmete hind, samal ajal langes elektrienergia, kummi- ja plasttoodete ning keemiatoodete hind.

Hetkel kuum