Äripäev • 15 juuli 2019

Raadiohommikus pankade tulemuste avapauk

LHV Grupi juht Madis Toomsalu tutvustab teisipäevases hommikuprogrammis panga värskeid tulemusi.  Foto: Liis Treimann

Lisaks eile avaldatud USA suurpankade tulemustele avaldab täna oma teise kvartali numbrid kodumaine LHV. Ahjusooja majandusaruande tagamaid põhjendab Äripäeva Raadio hommikuprogrammi stuudios LHV Groupi juht Madis Toomsalu.

Külas on ka LHV vanemmaakler Nelli Janson, kellega räägime indeksifondidesse investeerimisest äsja ilmavalgust näinud „Aruka investori taskuraamatu“ valguses.

Äripäeva uudistetoimetuse ajakirjaniku Martin Johannes Tederiga räägime ehituslubadest ja nende saamisega kaasnevatest probleemidest tema värske loo valguses.

Veel tulevad eetrisse Äripäeva börsitoimetuse ajakirjanik Liina Laksi poolt investeerimisfestivalil tehtud intervjuude parimad palad end tänaseks finantsvabaks võidelnud investoritega.

Hommikuprogrammi veavad Priit Pokk ja Indrek Mäe.

Saatepäev jätkub järgmiste saadetega:

11.00–12.00 "Investor Toomase tund"

Tänane investor Toomase tund on salvestatud nädalavahetusel toimunud Investeerimisfestivalil. Laseme eetrisse Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandeli tehtud intervjuu LHV Groupi ühe asutaja Rain Lõhmusega, kes räägib muu hulgas, kuidas ja kellele ta raha annab.

Samuti tuleb juttu sellest, kuidas Lõhmus krüptomaailmas edukas oli, kuid seejärel rohkem raha kaotas, kui LHV Group praegu väärt on.

12.0013.00 "Kullafond"

Kuulame 2018. aasta kevadel eetrisse jõudud saadet, kus tuli juttu gaasituru seisust ja väljavaadetest ning biometaanist. Saates räägiti Poola-Leedu gaasitorust, LNG-terminali rajamisest Paldiskis, peatuti Balticconnectoril ja arutleti, kuidas erinevad projektid muudavad varustuskindlust ja energiajulgeolekut Eestis.

Stuudios olid majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetika asekantsler Ando Leppiman ja saatejuht Liis Amor.

13.0014.00 "E-kaubanduse areng ja tulevik"

Saates tuleb juttu innovatsioonist pakiäris. Starship Technologiesi asutaja ja juhatuse liige Ahti Heinla ning Cleveroni asutaja ja juhataja Arno Kütt räägivad e-kaubanduse kasvust, viimasest miilist ehk miks sellega nii palju tegeletakse, samuti ka pakiautomaatide rohkusest ja nende konsolideerumisest.

Saates kuuleb ka ühest uuest teenusest, mis kohe peagi Eesti turul avaneb. Esmakordselt möödunud aasta novembris eetris olnud saadet juhib Rainer Rohtla.

15.0016.00 "Töö ja palk"

Saates räägime kaugtööst, paindlikust töökorraldusest ja sellest, kuidas seda ettevõttes edukalt rakendada.

Stuudios on Elisa personalivaldkonna juht Kaija Teemägi ja Häirekeskuse üldosakonna juht Katrin Neidra-Reinkort. Juttu tuli paljudest teemadest, muu hulgas sellest, kuidas kaugtöö pakkumisega algust teha, kuidas juhte coach’ida, milliseid praktilisi töövahendeid kasutada ja kuidas on kaugtöö ja paindliku töökorralduse võimaldamine ettevõtte tulemuslikkust mõjutanud.

Saadet juhib Äripäeva Personaliuudiste juht Kai Miller.

Kuulake raadiot 92,4 MHz või siit.

Hetkel kuum